Mentionsy
Dyspensa cząstkowa
Nie milkną echa dyspensy na piątek po Bożym, Ciele. Część diecezji ogłosiła dyspensę na piątek, czyli że katolicy mogli jeść mięso, a część diecezji nie, co spowodowało pewne zamieszanie myślowe. Bo taka cząstkowa terytorialnie dyspensa owszem działa pięknie, ale przy założeniu, że ludzie się nie przemieszczają. A że był długi weekend, to takie założenie byłoby bardzo odważne. I taka nie wszędzie dyspensa rodziła pewne problemy. No bo tak. Jeśli ktoś mieszka i przynależy do diecezji warszawskiej, gdzie była dyspensa, ale jedzie w piątek na wycieczkę do Krakowa, gdzie nie, to czy w Krakowie może zjeść schaboszczaka, czy nie. Albo ktoś mieszka w Krakowie, a jego rodzice w Kielcach cieszących się dyspensą, czy jeśli jedzie do rodziców na imprezę, to może zjeść mięso, czy nie?
Szukaj w treści odcinka
Ostatnie odcinki
-
Sekret Pytona
25.06.2026 08:00
-
Siedzimy cicho
24.06.2026 08:00
-
Centrum Zagadnienia
23.06.2026 08:00
-
Badajmy się
22.06.2026 08:00
-
Pierwszeństwo w kolejce
19.06.2026 08:00
-
Przerwa na picie
18.06.2026 08:00
-
Konstytucja dla polityków
17.06.2026 08:00
-
Podpisy Mai Chwalińskiej
10.06.2026 08:00
-
Jaja na mundialu
09.06.2026 08:00
-
Lody z paskiem!
08.06.2026 08:00