Mentionsy
Samotna liderka, samotny lider
Według badania Concordia Design aż 72% liderów w dużych organizacjach nie ma w swoim otoczeniu nikogo, przed kim mogłoby otwarcie mówić o zawodowych trudnościach. Samotność przekłada się na wypalenie, unikanie decyzji lub podejmowanie ich w oderwaniu od zespołu, spadek morale i poczucia sensu – a tym samym realnie wpływa na wyniki całych firm.
Jak się przed tym uchronić? Przede wszystkim mieć świadomość czterech typów samotności, które mogą dotykać liderów – usłyszysz o nich w tym odcinku. Dowiesz się także, jak budować relacje odporne na wypalenie i odróżniać „deal friends” od „real friends”. Posłuchaj, dlaczego warto mieć swoją sieć bezpieczeństwa i jak wyjść z błędnego koła samotności – zaczynając od małych gestów, codziennych rytuałów i odwagi bycia sobą.
–
Doświadczonym właścicielom firm, którzy chcą od biznesu czegoś więcej niż zarabiania pieniędzy, pomagamy budować i rozwijać emocjonalnie angażujące marki. Jeśli czujesz, że możemy wspólnie zrobić coś dobrego lub masz jakiś biznesowy problem do rozwiązania – skontaktuj się z nami na https://www.woopa.pl/
Po więcej treści o:
🚀 tworzeniu angażującej marki z misją
🧠 strategii marki, rozwoju EQ, leadershipie
🔬 psychologii i neurobiologii emocji w biznesie
zapraszamy na Instagram: https://www.instagram.com/woopa.pl/
Szukaj w treści odcinka
A skala tego zjawiska jest ogromna, ponieważ jak tam mieliśmy 15-17% społeczeństwa, które jest samotne, tak w CEO według Haberu 50% prezesów i właśnie tych CEO i liderów przyznaje się, że czuje się samotny w pracy, a 61% uważa, że to przekłada się negatywnie na ich wydajność.
I podobnie też jest tam w Forbesie takie dane znalazłam, że nowo mianowani liderzy czy tam CEO 70% doświadczają izolacji.
I do tego jest coś takiego, co się nazywa CEO disease i obserwuję to w otoczeniu niektórych prezydentów, czyli ludzie na szczycie otrzymują od otoczenia tylko zdawkowe i ugrzecznione informacje, bo nikt nie chce przekazywać złych wieści czy polemizować z szefem.
Myślę, że to nie jest CEO choroba, tylko przede wszystkim choroba dyktatorów.
Znaczy to się nazywa, po prostu takie zjawisko, CEO disease.
Tak, no pewnie dyktatorów, no ale też, wiesz, jest CEO, no to się boisz do niego pójść i powiedzieć.
No i mam jeszcze tożsamościową samotność, czyli jestem liderem, jestem tam dyrektorem, CEO, cokolwiek, ale nikt nie widzi we mnie osoby.
Ostatnie odcinki
-
Twórcze rozwiązywanie problemów
19.06.2026 13:00
-
Jak ćwiczyć umysł?
12.06.2026 13:00
-
Co się bardziej opłaca – szczerość czy manipula...
05.06.2026 13:00
-
FOMO w biznesie
29.05.2026 13:00
-
FOMO w ADHD
22.05.2026 13:00
-
Prosty sposób na zarządzanie małym zespołem
15.05.2026 13:00
-
Najlepszy, a jednocześnie najgorszy biznes dla ...
08.05.2026 13:00
-
Jaka jest Twoja wymówka?
01.05.2026 13:00
-
Nie tylko liczby się liczą
24.04.2026 13:00
-
Najlepszy, a jednocześnie najgorszy biznes dla ...
17.04.2026 13:00