Mentionsy

Bo czemu nie?
Bo czemu nie?
15.05.2026 04:30

#447 – Czasy Neo i krakowscy zwycięzcy Apple Swift Student Challenge 2026

Transkrypcja:

Transkrypcję tego odcinka znajdziesz tutaj.

Długo wyczekiwana recenzja MacBooka Neo oraz rozmowa z krakowskimi laureatami tegorocznego konkursu Apple Swift Student Challenge 2026. #BoCzemuNie ?

POBIERZ ODCINEK

Partnerzy technologiczni:

> iDream – który od lat wspiera edukację i jest partnerem Premium Apple w tym segmencie rynku

> Pancernik – rozumiejący studenckie budżety, jak mało kto!

Linki: Zadaj pytanie w odcinku lub zgłoś temat! Newsletter podcastu Zniżka Edu w iDream Adam Markocki – Instagram i X Michał Lisicki – Mastodon #361 – Apple w polskiej szkole i Mac mini M4 (Wit Owczarek) Bądźmy w kontakcie:

X | Facebook | Instagram | [email protected]

> Prowadzący: Krzysztof Kołacz

Mam prośbę: Oceń ten podcast w Apple Podcasts oraz na Spotify i YouTube.

Zostaw tyle gwiazdek, ile uznasz. Twoja opinia ma znaczenie!

Zainteresowany współpracą? Pogadajmy.

> Liczby znajdziesz na boczemunie.pl/partner/

Słuchaj, gdzie chcesz:

YouTube | Apple Podcasts | Spotify | Overcast FM i przez RSS

Dobrego odbioru! Bo czemu nie?

Rozdziały: () PARTNERZY () INTRO () Wstępniak () Czasy Neo () Zwycięzcy Swift Student Challenge 2026 z Krakowa () Adam i jego SafePoland () Michał i jego Camerappka () Apple i edukacja w Polsce

Rozdziały (8)

1. 🤝🏻 PARTNERZY
2. 🎹 INTRO
3. 👋🏻 Wstępniak
4. 💻 Czasy Neo
5. 🎉 Zwycięzcy Swift Student Challenge 2026 z Krakowa!
6. 🚨 Adam i jego SafePoland
7. 🎼 Michał i jego Camerappka
8. 🎓 Apple i edukacja w Polsce

Szukaj w treści odcinka

Znaleziono 25 wyników dla "NIO"

Ten odcinek to długo wyczekiwana przez Was recenzja MacBooka Nio oraz...

I w tej części obiecana recenzja MacBooka Nio.

Nie przedłużając, jakie mam wnioski po nieco ponad dwóch tygodniach spędzonych z tym urządzeniem,

I NIO na pewno nie jest, no właśnie, dla kogo?

NIO według mnie wygląda i czuje się, jeżeli mogę tak powiedzieć, jakby wyszedł spod ręki Jobsa.

W sensie można wytłumaczyć cienką konstrukcją, a zresztą to nie jest recenzja iPhone'a R. Wracając do NIO.

Jako fan 120 Hz ekranów, jak wiecie, ja i tak nie widzę żadnego powodu, przez który miałbym narzekać na ekran 60 Hz w NIO.

Tego kompromisu mogli w Apple nie robić, w sensie mogli, jasne, ale NIO jest wielkim sukcesem tej firmy, tak wielkim, że wiele plotek mówi o tym, jakoby niebawem najtańszy właśnie model bez Touch ID miał zniknąć w ogóle z oferty, bo jest nieopłacalny już dla Apple w produkcji.

Spokojnie w salonach iDream robią co mogą, żeby NIO był dostępny od ręki dla Was.

Jeszcze raz podkreślam, MacBook NIO jest objęty 6% zniżką edukacyjną dla uczniów, studentów i nauczycieli oraz wykładowców.

Jest to na tyle mała różnica, że nie powiedziałbym, iż Nio nie mógłby mocowo zastąpić dziś mojego MacBooka Pro, gdybym musiał to zrobić.

Przyszły prezes tej firmy, John Ternus, o którym opowiadałem w jednym z poprzednich odcinków szeroko, powiedział w wielu wywiadach wprost, że zespół tworząc MacBooka Nio zostawił to, co najlepsze w Macach i co kojarzy się z komputerami Mac od dekad.

Mnie Nio wytrzymał zdecydowanie dłużej niż mój MacBook Pro z M1 Pro, bo to są dwa pełne dni ciągłej pracy po 6-7 godzin,

gdzie degradacja mojego ogniwa w tym moim prywatnym MacBooku Pro z 2021 roku to jest już 89% jego sprawności, więc spadło trochę, dużo nawet spadło za te 5 lat, ale Nio jest przecież mniejszy, ma mniejsze ogniwa, okej?

Analityk Tim Kulpan poinformował ostatnio, że Apple zamówiło u TSMC dodatkową partię procesorów A18 Pro, tego układu, który napędzał wcześniej iPhone'a 16 Pro i który wylądował w MacBooku Nioh.

Ba, znam i mam znajomych, którzy, i znowu, to jest ich fanaberia, nie mnie oceniać, pozbyli się iPadów i kupili sobie, nawet mając mocniejsze MacBooki, tak, już nie mówiąc o komputerach stacjonalnych, ale mając nawet mocniejsze MacBooki, kupili sobie Nio jako taki laptop do internetu, kanapowy laptop, nie?

jak nie wyższą niż MacBook Air i to w dobrej konfiguracji, gdzie w Nio za niecałe 3 tysiące, a dla edukacji za 2,5 dostaliby wszystko.

bo symultanicznie dzieci w tym wieku uczyłby się taki młody człowiek obu tych systemów i moim zdaniem przyszłoby mu to zdecydowanie na lepsze, a przy tym domowe bezpieczeństwo i to, co Out of the Box dostaje od Apple w pudełku z MacBookiem Nioh,

No zdecydowanie zaoszczędziłoby kupę pieniędzy, ale nie mnie to oceniać, ja też nie mam dzieci, więc jakby tutaj nie stałem przed tym wyborem, gdybym stał, wiadomo, że Nio byłby pierwszym tego typu sprzętem, jaki bym rozważał, czy iPad nawet w moim przypadku.

Dajcie też proszę znać, jakie wy macie przemyślenia na temat oczywiście NIO.

Myślę, że Maca Nio, w sensie Maca Mini, ale Nio, nie?

Może teraz to się zmieni za czasów NIO, że tak się wyrażę, nawiązując do pierwszej części odcinka, ale o NIO to was jeszcze potem podpytam.

Ostatnio się przerzuciłem na pro.

Ostatnio się przerzuciłem na M4, też Air App.

O konkursie usłyszałem chyba przy ubiegłej edycji, gdzieś tam przeglądając magazyny, chyba wyświetlił mi się właśnie, wyświetliła mi się zmiaka o konkursie, też przeglądając potem materiały udostępnione od APRA, często zamieszczają różne takie wiadomości z tego świata i gdzieś tam to wyczytałem.