Mentionsy
POCZERKAMY NA PS6 i NOWEGO XBOX'A | GnM Plus #683
W najnowszym odcinku GnM Plus wracamy do codzienności po świętach i dzielimy się świeżymi wrażeniami – zarówno tymi growymi, jak i ogólnymi. Opowiadamy, w co ostatnio graliśmy, m.in. Clair Obscur: Expedition 33, The Crew Motorfest, Project Silverfish oraz Counter-Strike 2, i sprawdzamy, które z tych tytułów zrobiły na nas największe wrażenie.W części newsowej rozkładamy na czynniki pierwsze możliwy koniec GOG-a, jakiego znamy, zastanawiamy się, czy nowa generacja konsol faktycznie jest nam już potrzebna, a także omawiamy zapowiedź nowej gry twórców Cronosa i Silent Hilla. Na zakończenie – tradycyjnie – sekcja komentarzy i Wasze głosy w dyskusji.🎧 Kanał nadawczy Gramy na Maxa - https://bit.ly/nadawczygnmCzasówka: - START [KLASK] - Wrażenia po Świętach06:15 - W co graliśmy Clair Obscur: Expedition 33, The Crew Motorfest, Project Silverfish i Counter-Strike 219:00 - Koniec GOG-a którego znamy? - Nowa generacja konsol dopiero za kilka lat? - Nowa gra twórców Cronosa i Silent Hilla50:40 - SEKCJA KOMENTARZYPYTANIE ODCINKA: Potrzebujecie nowej generacji konsol?
Szukaj w treści odcinka
No ale to było takie fair, nie?
W każdym razie przyzwyczaiłem się, spoko.
Mam zainstalowany jeszcze Death Hole, to 11 bit wydało w grudniu, ale jeszcze nie zacząłem za bardzo grać, tylko mam dosłownie chwilkę, to nawet nie będę mówić.
To zapotrzebowanie nigdy się nie skończy, bo te datacentry, całe AI będą ograniczone, ale będą coraz większe moim zdaniem.
No tak, ale obecnie to działa tak, że te firmy od AI kupują na zapas RAM, który jeszcze nie jest wyprodukowany.
Kiedy nastąpi ten moment z tym AI całym?
Tutaj Amazon daje 10 miliardów OpenAI, OpenAI daje komuś tam Microsoftowi ileś tam, pożyczkę.
Kiedy nastąpi taki moment i tak naprawdę to jest za nic, tylko wszystkie firmy płacą za obietnicę czegoś, co się ma stać z tym AI w przyszłości.
Normalni ludzie, którzy stanowią pewnie większość ludzi, którzy korzystają z AI, jednak nie płacą.
Zauważ, że jako odpowiedź na amerykańskie AI powstał ten deep-seek cały, więc coś tam zrobili z tym.
Ta druga część to było to, że były szef PlayStation uważa, że producenci konsol w ogóle powinni się zainspirować komputerami, żeby zwiększyć sprzedaż.
To wizja, która mogła zaistnieć tylko na sprzęcie Nintendo.
I podejrzewam, że to będzie kolejna ujawniona przez nich tak oficjalnie jakimś tam zwiastunem, trailerem.
Sven Wincke, czy jakkolwiek się wymawia jego nazwisko, powiedział, że w preprodukcji będą używać AI.
Teraz przechodzimy do YouTube'a i tutaj Buenas Nachos napisała, nie, AI jest technologią przyszłości, mnóstwo procesów używa AI, Unreal Engine używa AI, a zaraz będzie pewnie mocno generatywne.
Mam nadzieję, że każde studio zacznie używać AI, szczególnie do podkładania głów.
To jest jednak bait.
No to tak jak działa AI, nie?
Nie naiwny, a pozytywny z Half-Life 3 i Bloodborne 2.
To też jest bait.
Nie grałem jeszcze w żadną grę od Lariana, ale nie uważam, aby używanie AI było czymś złym.
Niestety widzę czasem w TV reklamę w pełni graficznie wygenerowaną przez AI.
Że głównie dla starszych ludzi, którzy nie poznają, że to AI?
Ale po drugie, to widać, że to jest AI i nie wiem, kto pomyślał, że warto na tym akurat zaoszczędzić.
Oczywiście jak wchodziłeś do miasta czy coś tak, ale jak chodziłeś po samym Skyrimie, po krainie, to nie było loadingów.
Ostatnie odcinki
-
TOTALNY CHAOS W XBOKSIE | GnM Plus #706
17.06.2026 16:16
-
NOWY GOD OF WAR, SILENT HILL I OBCY | GnM Plus ...
10.06.2026 13:39
-
NA GERALTA POCZEKAMY JESZCZE ROK?! | GnM Plus #704
03.06.2026 15:27
-
TWÓRCY COD-a OBIECUJĄ ZŁOTE GÓRY, A DESTINY 2 U...
27.05.2026 08:40
-
FATALNE DECYZJE PLAYSTATION | GnM Plus #702
20.05.2026 16:56
-
SAROS NAS PODZIELIŁ | GnM Plus #701
06.05.2026 11:50
-
CIĄG DALSZY PRZYKRĘCANIA ŚRUBY PRZEZ PLAYSTATIO...
29.04.2026 13:25
-
DYNAMICZNE CENY W SKLEPIE SONY | GnM Plus #699
22.04.2026 10:54
-
XBOX WRACA PO ROZUM DO GŁOWY? | GnM Plus #698
15.04.2026 19:11
-
GRACZE CZEKAJĄ NA POWRÓT NATHANA DRAKE'A? | GnM...
08.04.2026 17:15