Mentionsy

Lewackie Pitolenie
Lewackie Pitolenie
09.09.2024 12:00

Lewackie Pitolenie o tym, co się nie wydarzyło przez lato

Send a text

Wracamy z kolejnym sezonem. Rozpoczynamy od małej retrospekcji: czy przez lato wydarzyło się coś ciekawego w polityce? Otóż tak w Polsce, jak i w Wielkiej Brytanii nie bardzo. W obu krajach nowy rząd szedł po władzę z hasłem "głosujcie na nas, bo musimy odsunąć poprzedników od władzy, a dalej to jakoś będzie". I w obu krajach udało się poprzedników od władzy odsunąć a dalej jest... jakoś. 

Szczególną uwagę poświęcamy - znowu - Adamowi Bodnarowi, który rok temu w naszym podkaście ostro mówił o łamaniu prawa przez służby na granicy z Białorusią a jak dzisiaj ma możliwości, żeby coś z tym zrobić to nagle nabrał wody w usta. 

Rozmawiają #Tomek i #Maciek. 

* * *

Nazwa tej audycji jest nieco ironiczna. Takimi słowami oburzeni prawicowi czytelnicy podsumowywali kiedyś artykuły w prowadzonym przez Maćka i Tomka portalu Gazeta Elektroniczna. Choć jednak serca mamy bardziej po lewej niż po prawej, to załoga podkastu różni się w swoich poglądach, co pozwala nam toczyć dyskusje i spory które - mamy nadzieję - są interesujące również dla naszych słuchaczy.

Jako że postanowiliśmy oddzielić nasze pitolenie od mądrego gadania, które często prezentują zapraszani przez nas goście, nasze wywiady będą teraz ukazywać się w serii Mądrze Gada.

Rozsianą po świecie ekipę przygotowującą te podkasty tworzą:

Alex Cetera - archeolog z Londynu Magdalena Lasota - fotografka i przedsiębiorca z Wrocławia Adam "Beret" Mańczuk - nomad, żeglarz, hippis i programista pomieszkujący wszedzie po trochu. Tomasz Oryński - niezależny dziennikarz i kierowca ciężarówki mieszkający w Helsinkach Maciej Przybycień - dawniej redaktor prasy polonijnej a dziś barman i programista żyjący w Edynburgu Dariusz Wójcicki - project manager z branży IT mieszkający w Warszawie

W pierwszym okresie działania podkastu współpracowała z nami także Martyna Sokołowska, dziennikarka z Sanoka.

Kontakt: [email protected]


Rozdziały (8)

1. Witamy i rozmowa o wakacjach

Tomek i Maciej rozmawiają o swoich wakacjach i opowiadają o doświadczeniach z Polski.

2. Zmiany klimatu i opowieść o tropikalnym letniu

Maciej opowiada o swoim doświadczeniu z tropikalnym letniem w Polsce i porównuje je do letnich warunków w Finlandii.

3. Podział podcastów na Lewackie Pitolenie i Mądrze Gada

Tomek i Maciej wyjaśniają, że planują podzielić podcast na Lewackie Pitolenie i Mądrze Gada, aby oferować różnorodność treści.

4. Analiza zmian w rządzie i oczekiwania na nową władzę

Rozmowa o oczekiwaniach na nową władzę i jej potencjalne działania, szczególnie w kwestii pushbacków na granicy.

5. Analiza sytuacji z pushbackami na granicy

Tomek przedstawia pytania do ministra sprawiedliwości Adam Bodnara dotyczące pushbacków na granicy, analizując jego wcześniejsze wypowiedzi i aktywność.

6. Zakończenie rozmowy i refleksje

Rozmowa nawiązuje do sytuacji w Polsce podczas nowego rządu i refleksje na temat oczekiwań i zawodów.

7. Analiza sytuacji w Wielkiej Brytanii i innych krajach

Rozmowa kontynuuje analizę sytuacji politycznej w Wielkiej Brytanii, Polsce i innych krajach, podkreślając brak skuteczności rządów i niepewność przyszłości demokracji.

8. Refleksje nad sytuacją i przyszłością

Podsumowanie rozmowy i refleksje na temat sytuacji politycznej i społecznej, z podkreśleniem potrzeby kontynuacji debaty i działania.

Szukaj w treści odcinka

Znaleziono 3 wyniki dla "PiSu"

No bo okazuje się, że o ile za to rozliczanie PiSu się wzięli, no i uczciwe trzeba powiedzieć, że coś tam robią, chociaż no nie tak szybko, jakby ludzie chcieli, ale to też dlatego, że ludzie się przyzwyczaili do tego, że kogoś się aresztuje, kto jest przeciwnikiem politycznym, a potem się szuka na niego jakichś paragrafów, jak on siedzi w tym pierdlu.

Ja zwróciłem uwagę, bo jak wiesz, ja troszkę czasu spędzam w social mediach, bardzo mnie to interesuje, co tam się dzieje, i zauważyłem, że tak jak za PiSu były te wszystkie armie troli, które tam beczały jak te owce z folwarku zwierzęcego PiS dobry, reszta zła, to teraz mamy taką farmę, która beczy Tusk dobry, reszta zła,

Słuchaj, może teraz ty napisz tam do nich maila, bo mi już nie odpisują na kolejne maile, to może teraz ty napisz do tego biura prasowego.