Mentionsy

Najsztub pyta
Najsztub pyta
29.04.2026 05:04

TO MOŻE ZAMIENIĆ SIĘ W WOJNĘ DOMOWĄ! EKSPERT O SYTUACJI W USA | Najsztub Pyta

Prezydent Karol Nawrocki odtajnia aneks do raportu likwidacji z WSI - Donald Tusk ma się czego bać? Co wiemy o strzałach na gali z Donaldem Trumpem? Gościem programu jest Piotr Niemczyk, ekspert ds. bezpieczeństwa, były zastępca dyrektora Zarządu Wywiadu UOP. Oglądaj premierowy odcinek!

Rozdziały (10)

1. Wprowadzenie i omówienie raportu Macierewicza

Piotr Najsztub przedstawia swoje zdanie na temat raportu Macierewicza i jego wpływu na politykę.

2. Analiza aneksu i potencjalnych konsekwencji

Piotr Niemczyk omawia potencjalne konsekwencje aneksu, w tym procesy o zniesławienie.

3. Analiza sytuacji w PiS i strategii prezydenta

Piotr Niemczyk analizuje strategię prezydenta Nawrockiego i jego podejście do aneksu.

4. Strategia bezpieczeństwa narodowego i obecność Amerykanów

Piotr Niemczyk omawia strategię bezpieczeństwa narodowego i potencjalną obecność Amerykanów w Polsce.

5. Analiza polityki prezydenta Nawrockiego

Piotr Niemczyk omawia podejście prezydenta Nawrockiego do polityki i jego nieobliczalność.

6. Wojskowe służby specjalne i operacje na Ukrainie

Piotr Niemczyk omawia roli wojskowych służb specjalnych i ich operacje na Ukrainie.

7. Analiza sytuacji w Iranie i konsekwencji wojny

Analiza sytuacji w Iranie, konsekwencji wojny z Amerykańczykami i Izraelczykami oraz propozycje działania Europy.

8. Rola demokracji w Izraelu i zagrożenia

Analiza wpływu braku demokracji na sytuację w Izraelu i zagrożenia dla świata.

9. Zakłócenia w cieśninie ORMUS i ich konsekwencje

Analiza zakłóceń w cieśninie ORMUS i ich wpływ na światową gospodarkę oraz politykę państw zachodnich.

10. Militaryzacja USA i ryzyko wojny domowej

Analiza ryzyka wojny domowej w USA, militaryzacji wojska i potencjalnych konsekwencji.

Szukaj w treści odcinka

Znaleziono 6 wyników dla "Iran"

Zresztą jak się skończy wojna z Iranem, jak się skończy wojna ze Stanami Zjednoczonymi, znaczy Stanów Zjednoczonych z Iranem, a Rosji z Ukrainą.

Wincent Severski w najnowszym wywiadzie w Nieszujku powiedział między innymi, że Amerykanie doskonale wiedzą, że nie da się pokonać, zdobyć Iranu, więc że tę wojnę muszą przegrać.

Dlatego, że ja się, znaczy zgadzam się z Wincentem Severskim, że Iran to jest duży kraj, że tak powiem, ze znaczną liczbą ludności i o dosyć dużym potencjale gospodarczym.

Więc moim zdaniem Stany Zjednoczone w tej chwili nie mają takiej siły politycznej i ekonomicznej, żeby taką wojnę rozpędzać, którą by wygrali w taki tradycyjny sposób, czyli właściwie zajęli wojskowo Iran.

A powiedz mi, patrząc na tę wojnę Izraela i Stanów Zjednoczonych z Iranem z lotu ptaka, biorąc pod uwagę dotychczasowe i przyszłe skutki tej wojny, jaką naukę z nich powinna wyciągnąć reszta świata, szczególnie Europa?

I moim zdaniem i to, co się stało w Wenezueli i to, co się dzieje w Iranie, to są jakoś tam próby testowania i dochodzenia do takiej polityki.