Mentionsy
Raport finansowy Sony i japoński State of Play
Raport finansowy Sony, State of Play i wiele więcej. Zapraszam do materiału!Świetne krzesła biurowe i gamingowe znajdziecie tutaj:https://s.yumisu.pl/okiemdevaWielkie podziękowania dla Workplays.it!https://workplays.it/Patronite Okiem Deva:https://patronite.pl/okiemdevaDiscord Okiem Deva:https://discord.gg/4anD7dJJn8Linki: https://linktr.ee/okiemdevaKompilacja ofert pracy:https://bit.ly/GamedevPracaPytania do następnego live’ahttps://forms.gle/4rEHhLdoiPUDWdtE7Świetne krzesła biurowe i gamingowe znajdziecie tutaj:https://s.yumisu.pl/okiemdeva00: Intro00: Raport finansowy Sony00: Japoński State of Play00: Były prezes Nintendo o Microsoft00: Ile kosztuje przesunięcie GTA VI? Koniec wsparcia Halo Infinite00: Outro----------------Wspierający:https://workplays.it/Spotify: AdamP, Kozak12, JJanekWichowskiIntern: Jakub “oluD” DulnikiewiczJunior Dev: HARDCOROWYKOŚCIU GAMEPLAY!, Krzysztof Mierzejewski, Kruszynka Izka, Phillip Thomsen, Norbert Furmańczyk (Pisarz Samozwaniec), Wombat, Konrad Szejnfeld (ko_sz), Aloxxx, Saaellor, Mateusz K., kondi16, nothing, Anna Weglarz, ExitWound, Kojo Bojo, MichalDev, Aliwera, Jakub “oluD” DulnikiewiczRegular Dev: Marcin "kowboj_czacza" Ignasiak, Adam Kabalak, Backgroundcharacter_A, Kaspa Anonim, Maciej Radaszewski, Ewa Siwińska, Mateusz Stolarz Stolarczyk, Leniwa Ola, Piotr Łyp, Pierre Monet, kona 1, Andrzej Janicki, Łukasz Korzanowski, Artur Loska, PabloRal, R W, Mat Heus (Sizuae), vxd555, Jakub Staniszewski, Ari Gold, bibruRG_78Senior Dev: Marek Leśniak, Piotr Sadza, Michał Kondzior, Ard, Adrian Kraska, Mateusz Myga, Michał Król, Magdalena Płoszaj-Kotynia, Cezary Łysoń, Łukasz Klejnberg, Bartosz Majcherczak, Agata Pławna, Szymon Góraj, Veman, Jakub Kornatowski (@GramyNaMacu), Arkadiusz Czeryna, Agnieszka Rumińska, Adrian Sawko, Michał Stankiewicz, scooby666, Tek, Mariusz Kowalski, Maxjestic, Michał Ginter, Magdalena Porath, Mateusz Śródka, Kornel Kisielewicz, Krzysztof Szczech, Jan Skiba, Wered, Pielgrzym, Marcin Pietrzyk, Mateusz Kulczycki , JOORDAN, KRUK Artworks, KovalGames, BloszamelowyJacuś, keksimus maximus, Wojciech Wojciechowski, Regito93, Piotr Beyer, Tomasz Golik, Piteroix, Warsi, enonemasta, Bonga, Miras, Pawelek1329, MorfiniuszPrincipal Dev: Patryk Koniarczyk, Dawid Kuc, Tomasz Kowalczyk, Sandman, Andrzej Uszakow, Wojciech Uziębło, Leszek Lisowski----------------Źródła:https://insider-gaming.com/playstation-5-84-million-sales-2025/https://thisweekinvideogames.com/news/ps5-console-sales-top-84-1-million-ghost-of-yotei-sells-3-3-million-in-one-month/https://thisweekinvideogames.com/news/sony-q2-fy-2025-earnings-report-bungie-destiny-2-impairment-worth-us-204-million/https://www.gamedeveloper.com/business/ghost-of-yotei-has-topped-3-3-million-saleshttps://www.gamedeveloper.com/business/sony-says-destiny-2-has-underperformed-since-it-acquired-bungiehttps://kotaku.com/playstation-state-of-play-japan-marvel-dragon-quest-2000643049https://www.videogameschronicle.com/news/reggie-fils-aime-says-hes-surprised-that-xbox-has-not-yet-fully-embraced-switch-2/https://www.thegamer.com/grand-theft-auto-6-gta-vi-delay-reportedly-cost-rockstar-take-two-60-million/https://www.youtube.com/@PeopleMakeGameshttps://insider-gaming.com/halo-infinite-ending-support-moving-onto-multiple-projects/https://www.gamedeveloper.com/business/halo-infinite-to-receive-final-major-update-after-four-years
Szukaj w treści odcinka
I cóż, skomentował kwestię niewielkiej liczby tytułów Microsoftu dostępnych na drugiego Switcha i z tego co się orientuję, to niekoniecznie to jest wina Microsoftu, bo po prostu jest problem z dev kitami nadal.
Więc może Nintendo chce po prostu pokazać dostatecznie mocno środkowego palca Microsoftowi, ale to nie jest tak, że firmy ze stajni Microsoftu nie chcą wydawać gier na drugiego Switcha, wieźcie mi o i nie.
Wszyscy szukają aktualnie studiów deweloperskich i portingowych, którzy są w stanie właśnie portować gry na drugiego Switcha, tyle że jest problem zarówno z dostępnością i dev kitów i ludzi, którzy są w stanie to robić, więc jest śmiesznie.
W rozmowie z The Game Business Philomus stwierdził, że jest zaskoczony, że Xbox jeszcze w pełni nie przyjął drugiego Switcha z perspektywy oprogramowania.
Z pewnością niektóre gry można by było łatwo przyjąć do drugiego Switcha.
Dotychczas Microsoft wydał na drugiego Switcha jedynie drugi zestaw remake'ów Tony'ego Hawka, czyli Tony Hawk's Pro Skater 3 Plus 4.
W wywiadzie dla Variety podkreślił, wspieraliśmy pierwszego Switcha, chce wspierać drugiego.
Która by liczyła ponad 150 milionów użytkowników, jeżeli chodzi o właśnie pierwszego Switcha, którzy kupują tyle gier, zwłaszcza w pudełkach.
Przez to, że wydając grę na pierwszego Switcha można od razu to zrobić na drugiego, bo mamy tryb wstecznej kompatybilności.
Więc tym samym warto, jeżeli macie taką możliwość, to warto właśnie starać się o dostęp do drugiego Switcha, jeżeli robicie grę, jeżeli one są w stanie się odpalić właśnie na słabszym sprzęcie Nintendo.
Ostatnie odcinki
-
Najpopularniejsze gry Summer Game Fest
18.06.2026 14:00
-
Jak wygląda ucieczka przed GTA VI?
17.06.2026 14:00
-
Rewolucja Xboxa i jej koszty
16.06.2026 14:00
-
Dlaczego platformy potrzebują gier na wyłączność?
15.06.2026 14:00
-
Steam Machine coraz bliżej!
14.06.2026 14:00
-
Rekordy sprzedażowe maja 2026
13.06.2026 14:00
-
Co pokazano na Nintendo Direct?
13.06.2026 04:00
-
Jak hobbyści biją AI na głowę?
12.06.2026 14:00
-
Co pokazano na Xbox 2026 Summer Showcase?
11.06.2026 14:00
-
Kolejne odejście z Namco!
10.06.2026 14:00