Mentionsy
#108 Boże Narodzenie
W Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki, na początku Nowego Roku w rozmowie z o. Adrianem Urbanekiem o historii życia, która z Bogiem Zawsze jest piękna
#Rekolekcje powołaniowe w Zakonie Paulinów: www.powolania.paulini.pl Masz pytania? Napisz: [email protected] #powolanie #zakon #rozeznanie #paulini #powołanie #podcast #jasnagóra #świętość
Szukaj w treści odcinka
Szczęść Boże.
Boże postanowienia.
Ja powiem tylko tyle, kiedy zrozumiałem, że Pan Bóg to w kaplicy u Matki Bożej, że poczułem coś więcej, że takie słowa, pójdź za mną, ja byłem bardzo złym.
Panie Boże, tak się nie robi.
To znaczy właśnie to wydarzenie, o którym to mówiłem 20 lat temu, to zaskoczenie, kiedy tak jakby Pan Bóg pokazał mi Jego plany w Sąko Domnie, to był w Kaplicy Matki Bożej.
Mówiłem tak, Panie Boże, jakby to było pół roku wcześniej, bym się ucieszył z tego.
Tak jak wspomniałeś, no 20 lat temu nawet nie wiedziałem, że pierwszy dzień Nowego Roku to jest uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki, dzień obowiązkowy Eucharysty.
I też taka niezwykła łaska, no bo jednak przy Maryi, tu gdzie się wszystko zaczęło, no bo najpiękniejszy dzień mojego życia, który tak najbardziej pamiętam, tak jakby, który najbardziej przeżyłem, to jest Dzień Ślubów Wieczystych w Kaplicy Matki Bożej.
Więc bycie blisko Matki Bożej jest takim wielkim darem, taką łaską, którą człowiek też odkrywa po prostu.
No to ja, to znaczy, co mówiłeś, to dopowiem to, jak przez wiele lat, tak jak ten dzień przeżyłem, kiedy poczułem tę łaskę powołania, no to to było tak, jakbym, mówię, Panie Boże, no to taki, taki numer, taki, taki mocny ten dzień.
Tak jak patrzę na siebie po te 20 lat, był taki moment, no nie ukrywam, nie byłem zadowolony i słowo zły nie oddaje wszystkiego, co wtedy czułem, ale kiedy to zrozumiałem, przegryzłem i z perspektywy 20 lat, to muszę tak powiedzieć, że Panie Boże, widocznie wcześniej nie słuchałem, nie do końca chciałem wszystko rozeznać, no kilka razyśmy tak rozmawiali,
Może dlatego, że to było tak u Matki Bożej zamknięcie etapu tych ślubów czasowych, więc w pełni człowiek oddał się przez śluby Bogu, przez Maryję.
Pamiętasz, że uroczystość Narodzenia Pańskiego, na Boże Narodzenie, za bardzo nie chciałeś składać życzeń, więc teraz masz okazję, żeby złożyć życzenia noworoczne tym wszystkim, którzy nas oglądają i słuchają.
Ostatnie odcinki
-
#133 Podsumowanie z o Janem
25.06.2026 08:13
-
#132 Serce Jezusa z o Adrianem
18.06.2026 06:13
-
#131 Szczęśliwe życie bez cierpienia?
11.06.2026 08:00
-
#130 O siostrze zajmującej się kapłanami
04.06.2026 08:10
-
#129 Historia powołania s. Nikoliny Oszmian
28.05.2026 06:47
-
#128 O duszpasterstwie powołań z s. Nikoliną Os...
21.05.2026 06:42
-
#127 Jubileusz kapłaństwa z o Janem Królem
14.05.2026 06:11
-
#126 Imiona Maryi z o. Adrianem Urbankiem
07.05.2026 10:53
-
#125 Tydzień modlitw o powołania z o Janem Królem
30.04.2026 08:30
-
#124 Tydzień Biblijny z o Adrianem Urbankiem
23.04.2026 10:45