Mentionsy
#96 O Maryi z o Jakubem Krawcem
Gościem naszych braterskich spotkań będzie o. Jakub Krawiec, który podzieli się historią swojego powołania oraz opowie o roli Maryi w Jego życiu
#Rekolekcje powołaniowe w Zakonie Paulinów: www.powolania.paulini.pl
Masz pytania? Napisz: [email protected]
#powolanie #zakon #rozeznanie #paulini #powołanie #podcast #jasnagóra #świętość
Szukaj w treści odcinka
To jest taki czas, w którym Pan Bóg bardzo mocno, zresztą jak każda rekolekcja, ale w tym czasie to cudowne.
Myślisz, że wtedy Pan Bóg już miał dla ciebie taki czas postulatu, a ty jeszcze o tym nie wiedziałeś?
I później jak sobie analizowałem całe swoje powołanie, to widziałem, że Pan Bóg tak cierpliwie na mnie czekał, że On mi pozwalał, bo ja od dziecka chciałem być strażakiem.
I Pan Bóg tak na mnie cierpliwie czekał, czekał, czekał, aż ja zrealizowałem swoje marzenia.
Pan Bóg i Bóg mój z Ewangelii świętego Jana.
Natomiast w tym kapłańskim powołaniu czy też nie powinno być miejsca na to, że Pan Bóg też przeprowadzi Cię przez rzeczy pewne po to, żebyś później innych mógł przez to przeprowadzać?
Na pewno Pan Bóg jest tym, który kocha człowieka, nie?
Tak, no bo samo to, że jak się już odnajdzie tą drogę, którą Pan Bóg przygotował, to samo to daje szczęście.
że droga rodzinna, tak, rzeczywiście, bo Pan Bóg każdego powołuje do czegoś innego i każdy będzie szczęśliwy, tylko jeżeli będzie pełnił wolę Bożą i naprawdę trzeba sobie dobrze rozeznać, czy to ma być to, to, to i jak to już będzie rozeznane, to czy to będzie rodzina, czy to będzie życie zakonne, czy to będą misje, czy to będzie wybór jakiegoś zawodu, to wszystko, jeżeli to będzie wola Boża, to się będzie szczęśliwym, nie?
To nie chodzi o to, że Pan Bóg nie powołuje, albo że jest teraz taka też narracja, że no nie trzeba tyle księży, nie no trzeba.
I gdzieś jest mu, albo nawet rozeznał, albo... Ja myślę osobiście, że Pan Bóg też daje tutaj wolność, nie?
Bo Pan Bóg jest niezmienny w swoich wyborach, nie?
To też należy podkreślić, że Pan Bóg jest niezmienny w swoich wyborach.
Że Pan Bóg...
I to jest też, no jak ktoś już odczytał głos swego powołania, to też jest mega szczęśliwy z tego powodu, że czuje się, no, że Pan Bóg wchodzi z nim w relację, nie?
Chociaż Pan Bóg będzie dawał takie sygnały.
Jeżeli ktoś z Was czuje, że Pan Bóg wybiera, aby Mu towarzyszyć, no to zapraszamy do kontaktu,
Ostatnie odcinki
-
#133 Podsumowanie z o Janem
25.06.2026 08:13
-
#132 Serce Jezusa z o Adrianem
18.06.2026 06:13
-
#131 Szczęśliwe życie bez cierpienia?
11.06.2026 08:00
-
#130 O siostrze zajmującej się kapłanami
04.06.2026 08:10
-
#129 Historia powołania s. Nikoliny Oszmian
28.05.2026 06:47
-
#128 O duszpasterstwie powołań z s. Nikoliną Os...
21.05.2026 06:42
-
#127 Jubileusz kapłaństwa z o Janem Królem
14.05.2026 06:11
-
#126 Imiona Maryi z o. Adrianem Urbankiem
07.05.2026 10:53
-
#125 Tydzień modlitw o powołania z o Janem Królem
30.04.2026 08:30
-
#124 Tydzień Biblijny z o Adrianem Urbankiem
23.04.2026 10:45