Mentionsy

Podcast Akcja Miasto
Podcast Akcja Miasto
29.04.2024 13:10

Transportowi radni - Jakub Nowotarski i Jakub Janas

W dzisiejszym odcinku rozmawiają ze sobą nasi radni-elekci: Jakub Nowotarski i Jakub Janas. Patrzą realnie na to, co jest do zrobienia w ciągu najbliższych 5 lat, jakie zmiany nas czekają i jak sami widzą swoi działania.


Ten odcinek podcastu powstał w ramach projektu “Tramwaje i kolej dla klimatu” finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię z Funduszy EOG i Funduszy Norweskich w ramach Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny

Rozdziały (10)

1. Wprowadzenie i przedstawienie

Jakub Janas i Jakub Nowotarski przedstawiają swoje role jako radni miejscy i wizję działań transportowych we Wrocławiu.

2. Kierunek działania i rozmowa

Rozmowa o kierunkach działań jako radni miejscy i możliwościach wpływu na decyzje w Rady Miejskiej.

3. Działania transportowe w kampanii wyborczej

Przypominanie o działaniach transportowych w kampanii wyborczej i ich odrzuceniu przez Rady Miejskiej.

4. Perspektywy i rozmowa z radnymi

Rozmowa o perspektywach współpracy z radnymi i możliwościach wpływu na transportowe decyzje.

5. Koalicja Obywatelska i jej rolę

Rozmowa o roli Koalicji Obywatelskiej i odpowiedzialności w wprowadzaniu zmian transportowych.

6. Rada Miejska i jej wpływ

Analiza Rady Miejskiej i jej wpływów na wprowadzanie zmian transportowych.

7. Aktywność mieszkańców i Akcja Miasto

Ważność aktywności mieszkańców i Akcji Miasto w wprowadzaniu zmian transportowych.

8. Top 3 transportowe priorytety

Wybór top 3 transportowych priorytetów na najbliższy rok i debata nad ich realizacją.

9. Rozmowa o biletach i aglomeracji

Rozmowa o wprowadzeniu biletu aglomeracyjnego i zmniejszeniu liczby samochodów w aglomeracji.

10. Zakonczenie i zaproszenia

Zakonczenie rozmowy i zaproszenia do aktywności w Akcji Miasto oraz do odwiedzenia ich mediów społecznościowych.

Szukaj w treści odcinka

Znaleziono 5 wyników dla "Rada Miejska"

No i Rada Miejska to odrzuciła.

Tak, to na pewno to będzie zupełnie inna Rada Miejska niż to, co widzieliśmy przez ostatnią kadencję i mam poczucie, że to będzie Rada Miejska, która będzie bliżej mieszkańców, która będzie bliżej ich problemów.

No bo też nie ukrywajmy, że Rada Miejska to jest przestrzeń, w której wykuwa się kompromisy, w której nie zawsze się dostaje 100% tego, czego się oczekuje, gdzie konfrontuje się swój punkt widzenia z punktem widzenia innych radnych.

Więc myślę, że te najbliższe 5 lat, które nas czekają, to przede wszystkim będzie bardzo dużo tłumaczenia mieszkańcom i mieszkankom tego, jak w ogóle działa Rada Miejska, na jakiej zasadzie się pracuje w Radzie Miejskiej, bo niestety przez ostatnią kadencję było tak, że gdzieś dużo bardziej znaczącą pozycję miał prezydent niż Rada Miejska, a myślę, że w tej kadencji trochę się

Tak i zaznaczmy, że właśnie to też obiecywaliśmy jako Komitet Koalicji Obywatelskiej w kampanii wyborczej, że mówiliśmy o tym, że chcemy, żeby dzięki nam Rada Miejska stała się forum debaty o mieście, takiej sensownej, merytorycznej, czasem odważnej.