Mentionsy

Polski w biegu
Polski w biegu
02.09.2025 17:22

#109. Polska głosuje 2025

Polska głosuje 2025 = Польша голосует 2025


В этом выпуске ты узнаешь о:

как не попасть на выборы;о распределении голосов;о самом коротком президентском сроке;о новом президенте Польши.


Zapraszamy do słuchania! ;)


Мы в соцсетях: polskiwbiegu

Rozdziały (8)

1. Wprowadzenie i historia podcastu

Kasia i Dasza rozmawiają o podcastzie, jego piątym rocznicy i spotkaniu w Kaliningradzie.

2. Historia z czasopismami

Opowieść o nieznalezieniu czasopism przez Kasię i Daszę podczas podróży do Kaliningradu i ich próbie odzyskania.

3. Wybory prezydenta Polski 2025

Kasia i Dasza omawiają wyniki wyborów prezydenta Polski 2025, wyborców i geograficzne podziały głosów.

4. Rola prezydenta i kadencja

Rozmowa o roli prezydenta Polski, jego kadencji i kwestiach głosowania w Polsce.

5. Frekwencja wyborcza i polityka

Rozmowa o frekwencji wyborczej w Polsce, kampanii wyborczej i znaczeniu polityki w codziennym życiu. Mowa również o różnorodności partii politycznych i ich programach.

6. Memesy i reakcje na wyniki wyborów

Komentarze na temat memesów i reakcji na wyniki wyborów prezydenckich, w tym obawy dotyczące kredytów i migracji.

7. Obawy dotyczące kredytów i migracji

Obawy Polaków dotyczące kredytów hipotecznych i migracji, w tym potencjalne zmiany w polityce migracyjnej.

8. Nowy prezydent i jegoangażowanie

Informacje na temat Karola Nawrockiego, nowego prezydenta Polski, w tym jegoangażowanie w muzeum i procesy lustracyjne.

Szukaj w treści odcinka

Znaleziono 7 wyników dla "Trzaskowski"

I ten... Bo powiem tak, rywalizacja była pomiędzy Karolem Nawrockim a Rafałem Trzaskowskim.

A bliżej zachodu, no to na Trzaskowskiego.

W Wrocławiu na przykład chyba 60% było za Trzaskowskiego.

Jeszcze nie, ale kto wie, bo on, no bo Rafał Trzaskowski też startował na poprzednich wyborach z Andrzejem Dudą.

Właśnie z tej pochodzi Rafał Trzaskowski.

Tak, jeszcze a propos memów, to tak mi się przypomniało, bo wyniki były, pierwsze wyniki wyborów prezydenckich były dostępne już o północy i wtedy właśnie liderował Rafał Trzaskowski.

Widziałam też dużo takich reelsów, memów na ten temat, że niby ktoś je taką kanapkę i ta kanapka to jest jakby prezydentura, a ten, kto je, to jest Trzaskowski i później leci taka mewa ogromna, wychwytuje ją tak, no kurwa, tak?