Mentionsy
21.04.2026 Szafa z muzyką - Paweł Jarząbek
W 222. wydaniu Szafy z Muzyką Pawła Jarząbka - cała masa nowości. I trochę staroci - żeby im smutno nie było, tym starociom.
Rozdziały (16)
Paweł Jarząbek przedstawia Szafę z muzyką, podziwia utwór 'Boots on the Ground' z udziałem Massive Attack i Tom Waits.
Jarząbek opowiada o nowościach z płyty Help 2, w tym o Black Country New Road i U2.
Jarząbek komentuje piosenkę 'Easter Lily' z U2 i jej miejsce w muzyce rockowej.
Jarząbek analizuje piosenkę 'I'm Trying, Trying' z Michaela Stipe i jego wpływ na muzykę.
Jarząbek przedstawia zespół Afghan Wakes i ich piosenkę 'House of I'.
Jarząbek opowiada o muzyce Antropoceno i nowej piosence z filmu Jamesa Bonda 'First Light'.
Jarząbek wspomina o Mojej Brennan i jej piosenke 'Ostatni Mohikanin', a także urodziny Wojciecha Waglewskiego.
Jarząbek komentuje piosenkę 'Siedzę w słońcu' i przedstawia nowości w muzyce, takie jak Matylda-Łukasiewicz i Zofia Justyńska.
Jarząbek analizuje piosenkę 'Kochana córeczko' z Matyldy i przedstawia krytyczne uwagi na temat społecznego wychowania.
Jarząbek przedstawia piosenkę 'Serotonina' z Zofii Justyńskiej i komentuje rocznice ślubu Basii i Witka Stachników.
Jarząbek przedstawia nowości z zespołu Big Day i piosenkę 'Immortality' z Celine Dion i Bee Gees.
Jarząbek przedstawia piosenkę 'Dansant au-dessus des abîmes' z Celine Dion i komentuje jej twórczość.
Jarząbek podsumowuje dzisiejszą audycję i podziwia piosenkę 'Rihanna' z Rayem Wilsonem i Aliem Fergusonem.
Paweł Jarząbek omawia utwór 'Out of the Dark' z Ali Ferguson, który pozwolił muścic cieniowi artysty.
Jarząbek kończy audycję grając piosenkę 'Lady of the Night' z węgierskiego wykonawcy Lokomotiv GT.
Paweł Jarząbek podziękowuje słuchaczom i kończy audycję, podkreślając swoją ulubioną kapelę i piosenkę.
Szukaj w treści odcinka
Ray Wilson i Ali Ferguson.
A tak po prawdzie to chodzi mi o tego człowieka, który tutaj grał razem z Ryan Wilsonem, czyli gitarzystę nazywającego się Ali Ferguson.
Gitarzysta Ali Ferguson, gitarzysta i wokalista niekiedy, jest z reguły muzykiem studyjnym.
Dziesięć lat temu Ali Ferguson nagrał swoją drugą solową płytę, nazywała się Sequence of Moments.
Out of the Dark, Ali Ferguson.
Ostatnie odcinki
-
24.06.2026 Czego dusza zapragnie - Szymon Tołpa
26.06.2026 10:54
-
24.06.2026 Strefa Niepotrzebnych Słów i Dźwiękó...
26.06.2026 10:52
-
24.06.2026 Szantowisko - Patryk Pulikowski i Pi...
25.06.2026 21:29
-
24.06.2026 25 lat Radia UWM FM - wspomina Kazim...
24.06.2026 14:59
-
24.06.2026 Uwierz w Muzykę - Nikodem Banach
24.06.2026 14:50
-
23.06.2026 Muzyka - poważna sprawa - prof. Krzy...
24.06.2026 14:41
-
23.06.2026 Szafa z muzyką - Paweł Jarząbek
24.06.2026 14:40
-
23.06.2026 Godzina z... czyli muzyka filmowa w ...
24.06.2026 14:38
-
23.06.2026 Uwierz w Muzykę - Nikodem Banach
23.06.2026 18:30
-
22.06.2026 Sowa przed północą - Marta Wróblewska
23.06.2026 18:29