Mentionsy

Rozmowa o 7:00 w Radiu RMF24
Rozmowa o 7:00 w Radiu RMF24
11.06.2026 06:06

Kontrowersje wokół mundialu. Listkiewicz: To rzecz skandaliczna

"To skandal, że najlepszy sędzia z Afryki nie został wpuszczony do USA" - powiedział w Rozmowie o w Radiu RMF24 Michał Listkiewicz, były sędzia piłkarski i były prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej. "Żal mi sędziego z Somalii" – dodał.

Rozdziały (11)

1. Witamy gościa i temat rozmowy

Rozmowa z Michałem Listkiewiczem, byłym prezesem PZPN, o sędziowaniu na Mistrzostwach Świata piłki nożnej.

2. Logistyka i warunki sędziowania

Listkiewicz omawia logistykę sędziów i warunki sędziowania, takie jak temperatury i odległości.

3. Szansa na polskie sędziów w finałach

Rozmowa o szansie polskich sędziów na sędziowanie finałów Mistrzostw Świata.

4. Forma sędziów i kontrowersje

Listkiewicz omawia formę sędziów i potencjalne kontrowersje związane z ich obsadzaniem.

5. Mistrzostwa Świata w 1994 roku

Listkiewicz wspomina o swoich doświadczeniach z Mistrzostw Świata w 1994 roku w USA.

6. Zarobki FIFA i chciwość centrali piłkarskiej

Rozmowa o zarobkach FIFA i motywacjach organizacji Mistrzostw Świata.

7. Kanada i polityczne demonstracje

Listkiewicz omawia polityczne aspekty Mistrzostw Świata, zwłaszcza w kontekście Kanady.

8. Favority mistrzostw

Rozmowa o potencjalnych zwycięzcach Mistrzostw Świata, z podkreśleniem roli VAR i nowych technologii.

9. Sędziowie na boisku i treningi

Listkiewicz opisuje role sędziów na boisku i treningi sędziów przed Mistrzostwami Świata.

10. Mecz Meksyk-RPA

Rozmowa o przyszłym meczu Meksyk-RPA i perspektywy polskich sędziów.

11. Podsumowanie rozmowy

Listkiewicz podsumowuje rozmowę i dziękuje za udział.

Szukaj w treści odcinka

Znaleziono 10 wyników dla "FIFA"

Może wszystkie litery alfabetu pan prezydent FIFA Gianni Infantino wymyśli.

Na pewno jest to wyzwanie, ale to logistycznie FIFA wszystko już przygotowała.

Myślę, że dożyjemy czasów, kiedy będą paszporty FIFA po prostu wydawane, a nie poszczególnych krajów i wtedy nie będą już takie numery możliwe.

FIFA zarabia raz na cztery lata.

Natomiast FIFA zarabia tylko na mundialu.

Wszystkie inne wydarzenia organizowane przez FIFA są deficytowe, a więc Mistrzostwa Świata Młodzieżowej, juniorów, kobiet, futsalu, więc FIFA musi zarobić

Parkingi, które FIFA dostała w zawiadywanie od Amerykanów, no podniosła ceny parkingów.

Gianni Infantino i cała FIFA ma tu jednak pewien argument na tak, że to bardzo popularyzuje piłkę w tych krajach właśnie mniejszych.

Ja pamiętam, bo ja później po skończeniu już sędziowania jeszcze pracowałem dla FIFA i byłem generalnym koordynatorem na mistrzostwach we Francji.

No i nie bardzo wiedzieliśmy jak sobie z tym poradzić i w końcu wpadłem na taki pomysł, podpowiedziałem FIFA i oni to przyjęli, żeby po prostu tego nie pokazywać w telewizji.