Mentionsy
Korzystacie z orlików? W jakim są stanie? Ile ich jest?
Szukaj w treści odcinka
Dziś o orlikach.
Tak, pierwszego orlika otwarto 1 czerwca 2008 roku w miejscowości Izdebki w województwie podkarpackim.
Piotrków musiał na orlika trochę poczekać.
Najpierw orlik powstał w Bełchatowie, w Piotrkowie pierwsze boisko ze sztuczną nawierzchnią powstało przy ulicy Zawiłej na Wieżejach, ale to nie był orlik.
Na orliki musieliśmy poczekać.
Nasi słuchacze, niektórzy przynajmniej twierdzą, że stan tych orlików jest taki no nie najlepszy i chcemy się tego dowiedzieć.
My jesteśmy już w tym wieku, że nie wypada nam wchodzić na orlik.
Dziś zastanawiamy się, jak to jest z tymi orlikami, czyli boiskami ze sztuczną nawierzchnią.
A ile orlików jest w Radomsku?
Bo w 2008 roku w Radomsku powstało pierwsze boisko typu orlik.
Sztuczna nawierzchnia, oświetlenie i niestety kolejne orliki w mieście już nie powstały.
A ten orlik został wybudowany na miejscu starego boiska piłkarskiego przy publicznej szkole podstawowej nr 9.
Gdy dzisiaj, gdy się okazuje, że akademie piłkarskie wyrastają jak grzyby po deszczu, a w piłkę nożną grają nawet kilkuletnie dzieci, orliki byłyby świetnym wzmocnieniem bazy sportowej w Radomsku.
W Radomsku posiadamy na tą chwilę jeden orlik.
Korzystamy również z boiska, które własnoręcznie wybudowaliśmy przy ulicy Kukuczki, ale jak na miasto blisko 50-tysięczne, ten jeden orlik myślę, że to zbyt mała liczba i liczba 3-4 orlików rozwiązałaby tu problemy trenowania w okresie jesienno-zimowym.
Tam tylko jeden orlik.
Czy wiemy, gdzie są orliki i czy z nich korzystamy?
Zapomniałem naszego słuchacza zapytać, czy korzysta z orlików.
Dziś rozmawiamy o orlikach, o tym w jakim one są stanie, czy z nich korzystają nasi słuchacze.
Czy pan korzysta z orlików w Piotrkowie?
Tak, to się zdarza akurat, że korzysta z orlików w Piotrkowie, jak i też poza miastem, jak tutaj słyszę.
No u nas w mieście są trzy orliki, w sumie cztery sztuczne boiska, bo jeszcze na wieżyjach mamy ile na orlikach, no ale...
Trzy orliki w Piotrkowie, na których w taki czas się pojawiam, a tak realnie do użytku nadają się na ten moment dwa.
Jeżeli mówimy tutaj o orliku w Szkole Podstawowej nr 12, bądź na ulicy Broniewskiego,
Już pomijam o grupy młodzieżowe, które regularnie trenują na tych orlikach, bo nogi sobie idzie połamać.
Ostatnie odcinki
-
Czy należy karać za żebractwo?
25.06.2026 09:23
-
Odcinek 1 - Równość szans zaczyna się od rozmow...
24.06.2026 11:51
-
Sulejów Tu i Teraz 10.06.2026
24.06.2026 10:49
-
Sulejów Tu i Teraz 3.06.2026.
24.06.2026 10:48
-
Co z tymi trawnikami: kosić, nie kosić? A może ...
24.06.2026 09:09
-
Jak to jest z tymi zarobkami w naszej służbie z...
23.06.2026 09:19
-
Loża - Ławeczka
23.06.2026 06:04
-
Oszustwa na Booking.com
22.06.2026 10:51
-
Dlaczego biało-czerwony pasek na szkolnym świad...
22.06.2026 09:16
-
Zawody jeździeckie, Noc Kupały nad Bugajem, Wia...
19.06.2026 11:03