Mentionsy

Szkic Kryminalny
Szkic Kryminalny
26.01.2025 13:47

Mazowieckie: Cztery minuty w Wiśle (2001)

Gdy Basia przychodzi po swojego syna do przedszkola, okazuje się, że ktoś już wcześniej go odebrał. Nikt nie wie gdzie jest chłopiec.

--------------------------

Przygotowany materiał jest streszczeniem informacji  z ogólnodostępnych źródeł. | ŹRÓDŁA: https://docs.google.com/document/d/1jq5g4bzU-OKDIGoBps8ofWqHIB_4BDpat5ESlvmVvys/edit?usp=sharing JEDNORAZOWE WSPARCIE PODCASTU: buycoffee.to/szkickryminalny KONTAKT: [email protected] MUZYKA TŁO: Arthur Vyncke - Uncertainty https://www.youtube.com/watch?v=0RRWCxfkmtA&t=0s MUZYKA INTRO: Soundridemusic - Countdown Cinematic Trailer https://www.youtube.com/watch?v=J3MTjOpLCxA&t=0s MUZYKA POCZĄTEK: Dylan Owens - Black fingerprint https://www.youtube.com/watch?v=Uk5zngU-aAE YT: https://www.youtube.com/channel/UCCXBjEraOsVscigiY8Rszbg

Szukaj w treści odcinka

Znaleziono 25 wyników dla "Basi"

Przenosimy się do Warszawy, gdzie mieszka jedna z głównych bohaterek dzisiejszej historii, czyli Basia.

Basia jest nastolatką, a w czasie, o którym mowa ma jakieś 16-17 lat, więc nadal się uczy, a dokładniej mówiąc chodzi do jakiejś warszawskiej zawodówki.

Jeżeli chodzi o sytuację rodzinną Basi, to z tego co da się wywnioskować z opisów, ona nieszczególnie przepada za swoją rodziną.

Chyba, bo tylko jedno źródło w taki sposób ją określa i to właściwie wynika z wypowiedzi samej Basi, cytowanej w tym artykule, natomiast w innych źródłach Genowefa jest określana jako przyjaciółka rodziny, która z nimi mieszkała.

W każdym razie Basia, jak mówi, nie lubi ani swojej mamy, ani Genowefy, natomiast najbardziej nie znosi swojego rodzeństwa, brata oraz siostry.

Brat jest od Basi młodszy, siostra nie wiadomo i ogólnie nie wiadomo w jakim oni są wieku, ale raczej z kontekstu wynika, że nie są to takie małe dzieci, bardziej nastolatkowie.

A skoro sytuacja kształtuje się tak, że Basi jest nie po drodze z praktycznie każdym w domu, to jak nietrudno się domyślić, z utęsknieniem czeka na dzień, kiedy z tego domu będzie mogła się wynieść.

Nie wiadomo jak dochodzi między nimi do pierwszej interakcji, to znaczy on i Basia zapewne czekają na autobus i któraś z nich podejmuje rozmowę, ale które?

Raczej chyba Basia, bo Piotr jest takim nieśmiałym chłopakiem.

Basia, czyli ładna i dobrze ubrana dziewczyna o długich, rudych włosach, wydaje się idealną towarzyszką na start takiego właśnie lepszego życia.

Nie wiadomo, czy Basia, w końcu wtedy jeszcze bardzo młoda, tak szybko angażuje się w ten związek z miłości, czy bardziej dlatego, że chce jak najszybciej wyprowadzić się z domu rodzinnego,

Mimo tego szybkiego wejścia w związek, z zewnątrz da się zauważyć, że oni za bardzo do siebie nie pasują, mają inne temperamenty, Basia lubi się bawić, chodzić na imprezy i jeździć na motocyklach, a Piotr jest spokojny i nie dotrzymuje jej kroku w tych wszystkich szaleństwach.

Gdy Basia zachodzi w ciążę ma zaledwie 17 lat, więc raczej nie jest jeszcze gotowa na macierzyństwo, przynajmniej emocjonalnie i poziomem dojrzałości, bo materialnie to oczywiście mogłoby być lepiej, ale też nie jest najgorzej.

W związku z tym, że zamierzają się pobrać, zabiera nawet Basię do domu rodzinnego, aby przedstawić ją rodzicom.

Nie przeszkadza im, że Basia jest o tyle młodsza od ich syna i że tak wcześnie zostaną rodzicami, może dlatego, że dziecko wydaje się jakimś dodatkowym gwarantem trwałości związku, a co do wieku to no cóż, ona chyba trochę minęła się z prawdą w trakcie tej wizyty.

Jedno ze źródeł podaje, że Basia jest osobą, która umie bardzo dobrze grać, jak trzeba umie płakać na zawołanie i wymyślać jakieś niestworzone historie, a w trakcie tego rodzinnego zapoznania trochę podkoloryzowała swój obraz.

Basia i Piotr zostają małżeństwem, a 16 stycznia 1997 roku na świat przychodzi ich synek, któremu dają na imię Michał.

Niestety po narodzinach syna okazuje się, że zachowanie Basi odbiega od oczekiwań, które względem niej miał Piotr.

Basia jednak uznała, że nie będzie się podporządkowywać jakimś konwenansom i ostatecznie postawiła na swoim ślub biorą wyłącznie cywilny.

Tu również Basia się zapierała, że nie, ale nie wiem, czy w tej kwestii też go przekonała, czy jednak on postawił na swoim.

Basi jednak taka wizja zupełnie nie kręci.

Gdy sprawa zostaje sfinalizowana, Basia ma 21 lat i w ten sposób zostaje młodą, samotną matką, bo jak to często bywa w takich przypadkach, sąd właśnie jej przyznaje opiekę nad Michałem.

U nich kończy się to na ustaleniu, że może się on widywać z synem tylko po wcześniejszym uzyskaniu zgody ze strony Basi.

Po rozstaniu Basia znów wprowadza się do domu rodzinnego, więc zamieszkuje ponownie z mamą, z jej partnerką, a także ze swoim młodszym bratem.

Brat nadal się uczy, chodzi jeszcze do szkoły, a stosunki między nim a Basią pozostają równie złe jak wcześniej.