Mentionsy
SAFE ruszył na GPW. Nasdaq po mocnym maju. Inflacja daje oddech obligacjom?
Nowy tydzień zaczynamy od pytania, czy na GPW właśnie pojawia się nowy impuls. Program SAFE czyli realne pieniądze, kontrakty i potencjalnie ważny temat dla spółek technologicznych, przemysłowych i obronnych. W tle mamy bardzo mocny maj na Nasdaq, niższą od oczekiwań inflację w Polsce, nadzieje dla obligacji, ale też napięcie wokół ropy, rozejmu i cieśniny Ormuz. Rafał Bogusławski i Robert Stanilewicz sprawdzają w poniedziałek rano, jak zaczyna się inwestycyjny tydzień i miesiąc. Zapraszamy!!
Rozdziały (13)
Rafał i Robert omawiają program SAFE i jego wpływ na giełdę polską.
Analiza finansowa spółek z grupy KOMP, ich reakcje na program SAFE i perspektywy dalszego wzrostu.
Analiza zakupów finansowanych z rządowych środków i ich wpływ na polską gospodarkę.
Komunikat z Lubawy i omówienie potencjalnych kontraktów z programu SAFE.
Psychologia rynku i reakcje spółek na informacje o kontraktach z programu SAFE.
Analiza spółek technologicznych i ich wpływu na giełdę polską.
Perspektywy giełdy polskiej i potencjalne nowe spółki na rynku.
Analiza reakcji rynku na dane inflacyjne i ich wpływ na rentowności obligacji. Autor podkreśla, że inflacja w Polsce jest niższa niż w innych krajach, co ułatwia inwestowanie w polskie obligacje skarbowe. Dyskusja na temat funduszy obligacyjnych i ich wykonywalności.
Analiza inflacji i jej wpływu na obligacje, z uwzględnieniem potencjału funduszy obligacyjnych i ryzyka związane z zmianami rentowności.
Analiza rynku obligacji i akcji w USA, skupienie na potencjałach i ryzykach związane z inflacją, cenami ropy oraz polityką Stanów Zjednoczonych.
Obserwacje i pytania z komentarzy audycji, skupienie na płynności rynkowej i strukturalnych problemach związanych z zadłużeniem rządowym.
Diskussja nad inflacją, rynek obligacji i akcji w USA, inflacją w Polsce i rynek AI.
Komentarze i pytania z audycji na tematy motoryzacji, rynku AI, Nasdaq i inflacji.
Szukaj w treści odcinka
Tutaj na przykład przechodząc na giełdę amerykańską czy spółki technologiczne, Micron jest taką spółką, która dyskontuje te same informacje kilka razy, tylko tam po prostu skala wzrostu wynikająca z tego co ta spółka podaje jest nieprawdopodobna.
Micron 884% w ciągu roku, Donald Trump prawie 885% w ciągu roku zachwyca się Micronem, mówi, że są wspaniali.
Oczywiście jest kwestia tego, że inwestorzy mówią tak, no taki micron czy micron.
Tu mamy sytuację, w której takie firmy jak Micron, jak Nvidia, one pokazują gigantyczne zyski.
W momencie, jak się zacznie realizacja zysków, pewnie okaże się, że taki Micron pewnie się przeceni 40% kiedyś tam, tylko może to być z 2 tysięcy dolarów.
Powiedziałeś, że Micron może przyjść taki moment, że Micron spadnie o te 20%, chyba powiedziałeś, tak?
Nie każdy ma w głowie obecne notowania Microna, czyli mówisz, że okej, może i spadnie, ale być może najpierw będzie po drodze 2000.
Ostatnie odcinki
-
Jak się ma hossa na GPW? AI, kosmos i USA – Chiny
24.06.2026 08:09
-
Warsh zmienia zasady gry? USA – Iran – ropa. Ko...
22.06.2026 07:47
-
Dokąd leci SpaceX? Tydzień od gigadebiutu
19.06.2026 08:39
-
Fed na smyczy Trumpa? Ropa, inflacja, obligacje...
18.06.2026 15:11
-
WIG +200% i co dalej? GPW, obligacje, złoto i f...
17.06.2026 07:53
-
SpaceX po debiucie, złoto, ropa i zapomniane se...
16.06.2026 08:02
-
Trump znów zapowiada porozumienie z Iranem. EBC...
10.06.2026 08:04
-
Nasdaq w opałach. Dlaczego ropa nie po 200 dola...
08.06.2026 07:50
-
Niespokojnie na technologii
05.06.2026 07:52
-
Czy BTC zdołuje akcje? Nvidia i nowe cuda. Wilk...
03.06.2026 09:22