Mentionsy
SAFE ruszył na GPW. Nasdaq po mocnym maju. Inflacja daje oddech obligacjom?
Nowy tydzień zaczynamy od pytania, czy na GPW właśnie pojawia się nowy impuls. Program SAFE czyli realne pieniądze, kontrakty i potencjalnie ważny temat dla spółek technologicznych, przemysłowych i obronnych. W tle mamy bardzo mocny maj na Nasdaq, niższą od oczekiwań inflację w Polsce, nadzieje dla obligacji, ale też napięcie wokół ropy, rozejmu i cieśniny Ormuz. Rafał Bogusławski i Robert Stanilewicz sprawdzają w poniedziałek rano, jak zaczyna się inwestycyjny tydzień i miesiąc. Zapraszamy!!
Rozdziały (13)
Rafał i Robert omawiają program SAFE i jego wpływ na giełdę polską.
Analiza finansowa spółek z grupy KOMP, ich reakcje na program SAFE i perspektywy dalszego wzrostu.
Analiza zakupów finansowanych z rządowych środków i ich wpływ na polską gospodarkę.
Komunikat z Lubawy i omówienie potencjalnych kontraktów z programu SAFE.
Psychologia rynku i reakcje spółek na informacje o kontraktach z programu SAFE.
Analiza spółek technologicznych i ich wpływu na giełdę polską.
Perspektywy giełdy polskiej i potencjalne nowe spółki na rynku.
Analiza reakcji rynku na dane inflacyjne i ich wpływ na rentowności obligacji. Autor podkreśla, że inflacja w Polsce jest niższa niż w innych krajach, co ułatwia inwestowanie w polskie obligacje skarbowe. Dyskusja na temat funduszy obligacyjnych i ich wykonywalności.
Analiza inflacji i jej wpływu na obligacje, z uwzględnieniem potencjału funduszy obligacyjnych i ryzyka związane z zmianami rentowności.
Analiza rynku obligacji i akcji w USA, skupienie na potencjałach i ryzykach związane z inflacją, cenami ropy oraz polityką Stanów Zjednoczonych.
Obserwacje i pytania z komentarzy audycji, skupienie na płynności rynkowej i strukturalnych problemach związanych z zadłużeniem rządowym.
Diskussja nad inflacją, rynek obligacji i akcji w USA, inflacją w Polsce i rynek AI.
Komentarze i pytania z audycji na tematy motoryzacji, rynku AI, Nasdaq i inflacji.
Szukaj w treści odcinka
To jest to samo co bym kupił Nasdaqa praktycznie.
Jakie są perspektywy dalej dla Nasdaqa, Rafale?
Więc znowu, jak patrzymy na Nasdaqa,
Jeżeli wytrzymamy taką korektę, która może się pojawić, jeżeli ona w ogóle będzie, to przy tym, co spółki amerykańskie prezentują, te związane z AI, to tam przynajmniej jeszcze 4 do 6 kwartałów powinno być dobrze, jeżeli chodzi o Nasdaqa.
Jeżeli ktoś patrzy na wyniki, na wskaźnik PDOE chociażby dla Nasdaqa w tamtym czasie, to musi sobie wziąć pod uwagę, że tam
Więc jeżeli patrzę na Nasdaqa, uważam, że w tym roku Nasdaq będzie jednym z najsilniejszych indeksów na świecie i nasza giełda WIG nie da rady.
I wracając do tego, co się może dziać w najbliższym czasie, to warto pamiętać właśnie, jeżeli popatrzymy w ogóle na to, co się dzieje na rynkach, jeżeli patrzymy chociażby na tego Nasdaqa, to po prostu coś takiego się dzieje
Wyprzedawanie w marcu spółek z Nasdaqa bez sensu.
Ostatnie odcinki
-
Dolar, euro, funt, złoty – co dalej z walutami?
26.06.2026 07:44
-
Ropa, złoto i tech w dół, dolar coraz mocniejsz...
25.06.2026 07:43
-
Jak się ma hossa na GPW? AI, kosmos i USA – Chiny
24.06.2026 08:09
-
Warsh zmienia zasady gry? USA – Iran – ropa. Ko...
22.06.2026 07:47
-
Dokąd leci SpaceX? Tydzień od gigadebiutu
19.06.2026 08:39
-
Fed na smyczy Trumpa? Ropa, inflacja, obligacje...
18.06.2026 15:11
-
WIG +200% i co dalej? GPW, obligacje, złoto i f...
17.06.2026 07:53
-
SpaceX po debiucie, złoto, ropa i zapomniane se...
16.06.2026 08:02
-
Trump znów zapowiada porozumienie z Iranem. EBC...
10.06.2026 08:04
-
Nasdaq w opałach. Dlaczego ropa nie po 200 dola...
08.06.2026 07:50