Mentionsy
Oszustwa metodą "na prąd". Jak się bronić?
Jak przekonać obywateli, że e-administracja jest bezpieczniejsza niż plastikowy dowód? Jakie realne zagrożenia niosą ze sobą oszustwa wykorzystujące sztuczną inteligencję? Jak się przed nimi chronić?
W najnowszym odcinku Elektryfikacji moim gościem jest Dariusz Standerski, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Cyfryzacji. Rozmawiamy o bezpieczeństwie cyfrowym w jego najważniejszym wymiarze.
Materiał powstał w ramach współpracy płatnej z Ministerstwem Cyfryzacji.
Szukaj w treści odcinka
to wtedy systemowo będziemy mogli zmniejszyć podaż tych treści nielegalnych, ponieważ to działa już w Unii Europejskiej, a w większości państw Unii Europejskiej to działa i działa sprawnie.
Pod ustawami wdrażającymi akt usługach cyfrowych rozpoznano już 10 miliardów treści w Unii Europejskiej.
15-20 lat i dzisiaj tę nierówność staramy się nadrobić, natomiast zaniechania rządzących Unią Europejską, nie mówię w Polsce, ale w ogóle w Unii Europejskiej sprzed 15-20 lat spowodowały, że takie regulacje nie zostały na czas przyjęte.
Jest to rozwiązanie na poziomie całej Unii Europejskiej, ponieważ dzisiaj sam regulacje wewnątrz państw nie byłyby już skuteczne, dlatego musimy to rozwiązywać na poziomie całej Unii Europejskiej.
To jest najlepszy wynik w całej Unii Europejskiej.
W żadnym innym państwie w liczbach bezwzględnych w Unii nie ma tak wysokiego wykorzystania aplikacji rządowych.
To znaczy, czy nie będę musiał brać już mojego tradycyjnego dokumentu tożsamości, tylko po prostu z M-Obywatelem będę mógł pojechać nawet do samej Unii Europejskiej, ale jednak korzystając tylko z tej aplikacji.
Możemy sobie zaplanować taką podróż na koniec przyszłego roku, druga połowa grudnia 2026, gdzie na naszą aplikację, na nasz M-Dowód będziemy mogli podróżować po całej Unii Europejskiej.
W tej chwili prowadzone są prace dostosowujące standardy w całej Unii Europejskiej, bo tego właśnie potrzebowaliśmy.
Czekamy też na inne państwa, bo to my jesteśmy tymi bardziej rozwiniętymi w tym przypadku, więc na koniec przyszłego roku będzie można już podróżować po całej Unii Europejskiej z naszym M-dowodem w ręku.
Ponieważ to jest nie tylko podróżowanie po całej Unii z M-dowodem.
Wspomniał Pan już o tym kilkukrotnie w naszej rozmowie, ale chciałbym zapytać o szczegóły, bo mówi Pan, że Polska się wybija, jeżeli chodzi o cyfryzację i usługi takie jak M-Obywatel na tle innych państw Unii Europejskiej.
W żadnym innym państwie Unii Europejskiej te liczby nie są tak wysokie.
Tak samo jak jesteśmy pierwsi w całej Unii Europejskiej, jeżeli chodzi o podpisywanie podpisem kwalifikowanym, czyli tak samo uznawanym jak podpis odręczny w aplikacji M-Obywatel, które jest bezpłatne.
Jesteśmy pierwsi w Unii Europejskiej, dzięki czemu nasi obywatele mają lepiej.
Ostatnie odcinki
-
Pełczyńska-Nałęcz OSTRO o rządzie. „Potrzebna j...
23.06.2026 17:51
-
Dlaczego PRĄD w Polsce jest DROGI? Można ŁATWO ...
10.06.2026 16:00
-
Polska WYGRAŁA wojnę gazową z Rosją. Kreml STRA...
04.06.2026 10:50
-
Te polskie firmy zbudują atom. Zarobią miliardy?
31.05.2026 16:00
-
Nowe przepisy WYKOŃCZĄ magazyny energii! KONIEC...
28.05.2026 11:57
-
10 projektów, które ZMIENIĄ POLSKĘ na zawsze!
20.05.2026 18:26
-
Jak WYCISNĄĆ 100% z fotowoltaiki? Nowy sposób n...
13.05.2026 16:00
-
Polska buduje HUB GAZOWY! Wyprzemy ROSJĘ z Węgi...
04.05.2026 16:04
-
False flag ORBANA!? Chce wygrać wybory rosyjski...
07.04.2026 18:03
-
Rosja WYGRYWA w Iranie. Trump POMÓGŁ Putinowi
29.03.2026 16:57