Mentionsy

Nadgryzieni - Rozmowy (nie tylko) o tech
Nadgryzieni - Rozmowy (nie tylko) o tech
12.06.2026 16:24

592: Kto kłamie? Apple czy UE? Wrażenia prosto z Apple Park po WWDC 2026

W odcinku gościem specjalnym jest Dominik Łada, z którym prowadzący zaglądają za kulisy tegorocznej konferencji WWDC 2026. Główna część dyskusji kręci się wokół zaprezentowanych nowości, ze szczególnym uwzględnieniem możliwości nowej Siri AI oraz zawiłych relacji Apple z Komisją Europejską, co … Czytaj dalej →

The post 592: Kto kłamie? Apple czy UE? Wrażenia prosto z Apple Park po WWDC 2026 first appeared on Retro Rocket Network.

Rozdziały (14)

1. Intro
2. Wstęp
3. WWDC 2026 – za kulisami feat. Dominik Łada
4. WWDC 2026, Siri AI i Komisja Europejska
5. Kącik filmowy
6. Looper (Looper – Pętla czasu) (CDA)
7. Your Friends & Neighbors (Znajomi i sąsiedzi) (A)
8. The Boroughs (N)
9. In the Grey (Zawodowcy)
10. Office Romance (Biurowy romans) (N)
11. Mortal Kombat II
12. The Witcher (Wiedźmin) (N)
13. The Other Bennet Sister (Ta inna siostra Bennet) (H)
14. Zakończenie i afterparty

Szukaj w treści odcinka

Znaleziono 25 wyników dla "AI"

Przy okazji może jakąś wyrazić swoją opinię trochę o Unii Europejskiej i jak mu dobrze działa Siri AI.

A z drugiej strony właśnie to Siri AI, które przez moment mi działało, dopóki nie wylądowałem w Polsce i automagicznie przestało mi działać.

Wszyscy piszą, w całym internecie Dan Soldier właśnie napisał na komentarzu, że Siri AI potrafi po polsku.

Dla mnie to, że potrafi coś napisać po polsku, czy że my możemy na niej napisać po polsku, to nie tworzy Siri AI po polsku.

Siri AI po polsku to jest to, jeżeli wszystko będzie potrafiła robić po polsku, łącznie rozumieć z nami głosowo,

To wtedy będzie Siri AI po polsku.

Miałem bardzo ciekawy briefing o AI, żeby nie skłamać tych nazw.

To się nazywało AI on Mac Experience, a to akurat był taki briefing odnośnie tak naprawdę aplikacji third party, które w pełni działają u nas, także miałem spotkanie z Perplexity, z LM Studio, z Drowdys.

Ze swojego telefonu łączysz się bezpośrednio z tym swoim Maciem Mini, na którym to jest zainstalowane i on tam ci pomaga robić prezentacje, ty po tej prezentacji masz jakieś uwagi od klientów, z poziomu telefonu wrzucasz te uwagi, on ci z powrotem odsyła tą prezentację na telefon.

Udało mi się zainstalować to Siri.

Jakby czysty, od zera zainstalowany.

I to by było na tyle, jeśli chodzi o Siri AI po polsku.

I on wtedy przeszukuje maile, przeszukuje wiadomości, łapie, że jego siostra to jest ta, nie wiem, jakaś Linda czy jakoś tak.

Te międzynarodowe relacje, połączenia między różnymi liniami lotniczymi to w ogóle to jest, to sięga lat siedemdziesiątych i te systemy i to cały myk polega na tym, że oni muszą coś tworzyć nowego, ale to musi być zgodne wstecz, no bo raptem się okaże, że z jakimś Air India nie będzie ci działało, tak?

Jak ją zainstalujesz, to ci zasię te twoje zeszłoroczne.

Jak sobie zainstaluje z takiego AppStore'a mety i co aplikację, która mu będzie kradła wszystkiego dane, to już jest wina użytkownika.

Ja czytałem ten statement, gdzie Craig Federighi, którego kiedyś bardzo lubiłem, pisze wyraźnie, że tutaj oni się bardzo starali, a ta wredna Unia im przeszkadza.

Maila w tej sprawie piszcie do Dominika, nie do mnie.

Że nie będziemy mieli systemu operacyjnego, będziemy mieli tylko i wyłącznie AI.

Zaraz deweloperzy nie będą do niczego potrzebni, bo wszystko będzie robiło AI, bo będą API do wszystkiego w tym AI i ty już nie będziesz musiał nawet instalować aplikacji.

Nagle i aplikacje i sklepy internetowe nie będą dbały w ogóle o user experience, tylko o AI experience, żeby AI szybko mogły z niego korzystać.

Musi mieć tego Photoshopa zainstalowanego, żeby mieć dostęp do tych filtrów.

Ale ja tak nie do końca uważam, że będziesz musiał mieć te... Ty jako Kowalski na swoim telefonie docelowo nie będziesz musiał mieć żadnej aplikacji, poza jedną AI.

Ja ostatnio, wiesz, wszedłem w dyskusję na LinkedInie z kimś właśnie, kto powiedział, że Nozbeam już nie jest potrzebne, bo AI robi za mnie, trzyma moje taski i robi za mnie taski.

I w tym momencie ktoś inny skomentował, no tak, ale u nas jednym z głównych tasków jest pomalowanie ściany i jeszcze AI nie maluje ścian dla nas.