Mentionsy

Nadgryzieni - Rozmowy (nie tylko) o tech
Nadgryzieni - Rozmowy (nie tylko) o tech
12.06.2026 16:24

592: Kto kłamie? Apple czy UE? Wrażenia prosto z Apple Park po WWDC 2026

W odcinku gościem specjalnym jest Dominik Łada, z którym prowadzący zaglądają za kulisy tegorocznej konferencji WWDC 2026. Główna część dyskusji kręci się wokół zaprezentowanych nowości, ze szczególnym uwzględnieniem możliwości nowej Siri AI oraz zawiłych relacji Apple z Komisją Europejską, co … Czytaj dalej →

The post 592: Kto kłamie? Apple czy UE? Wrażenia prosto z Apple Park po WWDC 2026 first appeared on Retro Rocket Network.

Rozdziały (14)

1. Intro
2. Wstęp
3. WWDC 2026 – za kulisami feat. Dominik Łada
4. WWDC 2026, Siri AI i Komisja Europejska
5. Kącik filmowy
6. Looper (Looper – Pętla czasu) (CDA)
7. Your Friends & Neighbors (Znajomi i sąsiedzi) (A)
8. The Boroughs (N)
9. In the Grey (Zawodowcy)
10. Office Romance (Biurowy romans) (N)
11. Mortal Kombat II
12. The Witcher (Wiedźmin) (N)
13. The Other Bennet Sister (Ta inna siostra Bennet) (H)
14. Zakończenie i afterparty

Szukaj w treści odcinka

Znaleziono 10 wyników dla "Unia"

Ja czytałem ten statement, gdzie Craig Federighi, którego kiedyś bardzo lubiłem, pisze wyraźnie, że tutaj oni się bardzo starali, a ta wredna Unia im przeszkadza.

Ja ciekaw jestem, czy oni prowadzą statystyki w tej kwestii, no bo Unia jest, znaczy na pewno prowadzą, ale Unia jest ich największym, drugim największym rynkiem i jak na razie to nie dowożą na nim zupełnie.

No ale to można powiedzieć w skrócie, że Apple się tłumaczyło, zasłaniało Unią Europejską, dlaczego nie ma tej Siri w Europie, po czym Unia Europejska powiedziała, że to jest kłamstwo i że oni dali możliwość Apple'owi zrobienia tej Siri.

Wprowadzenia tej Siri, ale to Apple zdecydowało, że nie chce i oni chcieli, żeby Unia zrobiła dla nich specjalny wyjątek, na specjalnych zasadach pozwoliła im ją wprowadzić.

To ja tu jeszcze może zdecyduję, bo Unia nie użyła słowa kłamstwo, natomiast powiedzieli, decyzja, żeby nie wypuścić Sirii w Europie jest decyzją Apple'a i tylko i wyłącznie Apple'a.

Unia ma ten problem, że nie wiem czy wiesz, ale mamy 24 języki.

Ale to Unia nam zabroniła, my uniemogliśmy Unii, a my mamy w tej chwili czas, kupujemy sobie czas, żeby zrobić wersję hiszpańską, niemiecką, francuską, włoską i 24 inne języki.

Ukrywają swoją niekompetencję i swoje bycie z tak spóźnionym, zwalając winę na Unię i wtedy mogą grać, że to Unia jest winna, ona temu winna, ona temu winna, a oni mają czas, żeby zrobić swoje.

Wypuściliśmy Siri i nagle napisaliśmy e-maila do Unii, a Unia powiedziała, nie, no to teraz okej, to my strzelamy press release.

Na jakiej podstawie Unia czy inne państwa, kontynenty, wpieprzają się w decyzje firm na zasadzie macie robić, macie udostępniać?