Mentionsy

Piąte: Nie zabijaj
Piąte: Nie zabijaj
28.12.2025 17:50

216. Ostatnie święta | Danuta G. | Klenica

Drugi dzień świąt Bożego Narodzenia 2022 roku. W niewielkiej wsi w województwie lubuskim znika Danuta. Jej dom od dawna jest miejscem narastającego konfliktu i niepokojących interwencji. Gdy rozpoczynają się poszukiwania, szybko okazuje się, że to nie jest zwykłe zaginięcie. Co naprawdę stało się z Danutą?LINK DO PRENUMERATY: ⁠https://literia.pl/prenumerata-newsweek-magazyn-kryminalny-voucher?utm_source=social&utm_medium=banner&utm_campaign=kod_justyna&utm_id=nwk⁠KOD: JUSTYNA20ResearchJudyta GołębiowskaMontażJustyna Mazur-KudelskaMasz dla mnie sprawę? Wyślij ją mailem: po[at]piateniezabijaj.plMożesz mnie spotkać:Grupa: http://www.facebook.com/groups/PiateNieZabijaj _______Muzyka wykorzystana w odcinku:Wstęp: Resolver - AmuletCzołówka: Doug Maxwell - Heartbeat of the HoodTło: Luke Atencio - CounselTyłówka: The Inner Sound - Jesse GallagherMusicbed SyncID:MB01TFL0BRK5AZQWybrane źródła:

Szukaj w treści odcinka

Znaleziono 25 wyników dla "G"

I tak we wtorek 27 grudnia 2022 roku na posesji Danuty pojawiają się policjanci wspierani przez Straż Pożarną.

Funkcjonariusze przeszukują zabudowania gospodarcze na terenie jej domu w Klenicy.

Atmosfera jest bardzo napięta, nikt nie wie gdzie jest Danuta, ale co chyba najbardziej niepokojące to fakt, że bliscy od razu zakładają, że stało się coś strasznego.

Ale dlaczego?

Danuta G. ma 66 lat i jest mieszkanką Klenicy, niewielkiej wsi w województwie lubuskim.

Jest znana w okolicy jako osoba bardzo oddana swojej rodzinie, wychowała dwoje własnych dzieci, w tym syna Dominika oraz przez długi czas pomagała opiekować się wnukami.

Kiedy Dominik razem ze swoją żoną Gabrielą doczekali się swoich dzieci, a mieli ich aż sześcioro, postanowili wyjechać za granicę, żeby zarobić pieniądze na utrzymanie rodziny.

No i nie da się ukryć, że wymagało to od niej ogromnego poświęcenia, wysiłku, ale też odwagi, ale dawała sobie świetnie radę.

Sąsiedzi też z uznaniem i podziwem obserwowali jej codzienność i właśnie to zaangażowanie w pomoc synowi i jego żonie.

Po czasie, kiedy Dominik i Gabriela wrócili do Polski, Danuta wraz ze swoim mężem decydują się pójść o krok dalej i jeszcze bardziej im pomóc.

Mianowicie przepisują swoje gospodarstwo na Dominika w zamian za dożywotnią opiekę.

Chodzi też o to, żeby Danuta razem z mężem mogła nadal pozostać w swoim rodzinnym domu, ale żeby Dominik miał takie poczucie, że to teraz on jest odpowiedzialny za gospodarstwo.

Dominik oczywiście zgadza się na taki krok i bierze odpowiedzialność za wielopokoleniowy dom.

Niedługo potem dochodzi do rodzinnej tragedii, bo umiera mąż Danuty, więc kobieta pozostaje ze swoimi dziećmi i wnukami sama.

I wydawać by się mogło, że oczywiście mimo tej tragedii Danuta życie teraz będzie polegało troszeczkę może na...

Odcinaniu kuponów od swojego zaangażowania w wychowanie dzieci, w wychowywanie wnuków, dbanie o to gospodarstwo domowe przez kilkadziesiąt lat.

My sami teraz jesteśmy w grudniu, kiedy wypuszczam ten odcinek, jest 28 grudnia, dwa dni po świętach.

No i wiemy, że okres Bożego Narodzenia jest czasem bardzo rodzinnym, ale też czasem bardzo wielu napięć.

Ludzie odwiedzają się, zasiadają wspólnie przy stole, dzielą się opłatkiem, zazwyczaj życząc sobie wszystkiego, co najlepsze.

No niestety nie wszędzie święta Bożego Narodzenia są momentem radosnym i pełnym miłości.

26 grudnia 2022 roku w Klenicy panuje niepokój i strach.

Jest wieczór, a Danuty nigdzie nie ma.

Co więcej, jedna z wnuczek postanawia zadzwonić na policję z prośbą o przyjechanie na teren posesji babci, ponieważ podejrzewa, że stało się z nią coś strasznego.

I tak we wtorek 27 grudnia 2022 roku na posesji Danuty pojawiają się policjanci wspierani przez Straż Pożarną.

Funkcjonariusze przeszukują zabudowania gospodarcze na terenie jej domu w Klenicy.