Mentionsy
#107 Boże Narodzenie
W ten Świąteczny dzień spotykamy się by porozmawiać jak przezywamy Boże Narodzenie. Rozmowa z o. Adrianem Urbankiem
#Rekolekcje powołaniowe w Zakonie Paulinów: www.powolania.paulini.pl
Masz pytania? Napisz: [email protected]
#powolanie #zakon #rozeznanie #paulini #powołanie #podcast #jasnagóra #świętość
Szukaj w treści odcinka
Dlatego dla mnie Boże Narodzenie jest takim, powiedzmy, z jednej strony dniem jak codzień, dniem wyjątkowym, bo jest radość, która wiąże nam się często z rodzinnymi spotkaniami, ale z drugiej strony też taką świadomością, że można Pana Boga przegapić.
Przyjmiesz Pana Boga do twojego życia i z pewnych rzeczy musisz zrezygnować.
No i tak symbolicznie, że ten wół w naszym sercu, ten złoty cielec, który postawili sobie Izraelici zamiast Boga prawdziwego, też jest chyba przestrzenią piękną do interpretacji dla nas, że jakby to jest kwestia, to wszystko, o czym my rozmawiamy, na końcu jest pytanie, czym ja się karmię.
Ostatnie odcinki
-
#132 Serce Jezusa z o Adrianem
18.06.2026 06:13
-
#131 Szczęśliwe życie bez cierpienia?
11.06.2026 08:00
-
#130 O siostrze zajmującej się kapłanami
04.06.2026 08:10
-
#129 Historia powołania s. Nikoliny Oszmian
28.05.2026 06:47
-
#128 O duszpasterstwie powołań z s. Nikoliną Os...
21.05.2026 06:42
-
#127 Jubileusz kapłaństwa z o Janem Królem
14.05.2026 06:11
-
#126 Imiona Maryi z o. Adrianem Urbankiem
07.05.2026 10:53
-
#125 Tydzień modlitw o powołania z o Janem Królem
30.04.2026 08:30
-
#124 Tydzień Biblijny z o Adrianem Urbankiem
23.04.2026 10:45
-
#122 Słów kilka o Zmartwychwstaniu
09.04.2026 07:02