Mentionsy

Radio RSC - newsy, wywiady, audycje
Radio RSC - newsy, wywiady, audycje
08.06.2026 06:45

Gość dnia: Agnieszka Napiórkowska, ks. Rafał Woronowski – zaproszenie na XIII Diecezjalną Pielgrzymkę Kobiet (04.06)

Duszpasterstwo Kobiet Diecezji Łowickiej zaprasza na XIII Diecezjalną Pielgrzymkę Kobiet z Głowna do Domaniewic. O programie spotkania, potrzebie takich wydarzeń, zadaniach kobiet i dialogu Magdalena Gorożankin-Masłocha rozmawiała z Agnieszką Napiórkowską – organizatorką wydarzenia i ks. Rafałem Woronowskim – diecezjalnym duszpasterzem kobiet.

Rozdziały (8)

1. Introdukcja gości i tematu

Magda Gorożankin-Masłocha przedstawia gościa i przedstawia temat XIII Diecezjalnej Pielgrzymki Kobiet.

2. Zakładanie kontekstu pielgrzymki

Magda wyjaśnia powstanie i cel pielgrzymki, podkreślając, że jest ona dla wszystkich kobiet, nie tylko matok.

3. Teologia pielgrzymki

Agnieszka Napiórkowska rozwija teologiczne aspekty pielgrzymki, skupiając się na dialogu i rozmowie.

4. Opis programu pielgrzymki

Magda i Agnieszka opisują szczegółowy program pielgrzymki, w tym miejsca startu i zakończenia, oraz stopnie uczestnictwa.

5. Hasło pielgrzymki i jej znaczenie

Agnieszka Napiórkowska omawia hasło pielgrzymki i jego wielokrotne znaczenie.

6. Rozważania nad hasłem pielgrzymki

Agnieszka i ks. Rafał Woronowski rozwijają temat hasła pielgrzymki, skupiając się na wysłuchaniu i relacjach międzyludzkich.

7. Podsumowanie i prośba o przygotowanie

Ksiądz Rafał Woronowski i Agnieszka Napiórkowska podsumowują program i prosią o przygotowanie do pielgrzymki, podkreślając znaczenie jej dla duchowości.

8. Zakończenie rozmowy

Magda Gorożankin-Masłocha podziękowuje za rozmowę i zaprasza na kolejne odcinki.

Szukaj w treści odcinka

Znaleziono 7 wyników dla "Bożej"

Myślimy w czasie pielgrzymki, myślimy o Matce Bożej.

W tym czasie już synodalnym jest też takim zawierzeniem nas samych, zawierzeniem Kościoła, zawierzeniem Kościoła Łowickiego, zawierzeniem też pań, które ze swoimi intencjami przychodzą, a są przecież częścią tej wspólnoty Kościoła Łowickiego, w sanktuarium diecezjalnym, w sanktuarium maryjnym Matki Bożej w Domaniewicach.

Tam przez chwilę modlimy się, zbieramy się, organizujemy się, żeby gdzieś w okolicach 8.30 wyjść na pielgrzymi szlak w stronę sanktuarium Matki Bożej w Domaniewicach.

Następnie godzina świadectw i około godziny 14.30 wyruszymy w takiej procesji z kościoła św. Bartłomieja do sanktuarium Matki Bożej Pocieszycielki z Trapionych, więc planujemy około godziny 15.00-15.30 rozpocząć Eucharystię.

Godzina ósma spotkanie w parafii św. Barbary w Głownie, godzina dwunasta przybycie do parafii św. Bartłomieja i około godziny piętnastej uroczysta Eucharystia w Sanktuarium Matki Bożej.

Jeżeli Panie byłyby zorganizowane autobusami, też tam są te miejsca parkingowe, więc nie będzie żadnego problemu, a całość zakończymy agapą po mszy świętej właśnie tam przy Sanktuarium Matki Bożej.

No a sam tytuł Sanktuarium Matki Bożej Pocieszycielki z Trapionych, no już trochę wnosi nam też tą przestrzeń, że tak jak mamy te różne swoje doświadczenia, czy utrapienia, czy różne inne boleści, no to ona na pewno będzie tą, która też tych różnych naszych trudów będzie chciała wysłuchać.