Mentionsy

Radio RSC - newsy, wywiady, audycje
Radio RSC - newsy, wywiady, audycje
08.06.2026 06:45

Gość dnia: Agnieszka Napiórkowska, ks. Rafał Woronowski – zaproszenie na XIII Diecezjalną Pielgrzymkę Kobiet (04.06)

Duszpasterstwo Kobiet Diecezji Łowickiej zaprasza na XIII Diecezjalną Pielgrzymkę Kobiet z Głowna do Domaniewic. O programie spotkania, potrzebie takich wydarzeń, zadaniach kobiet i dialogu Magdalena Gorożankin-Masłocha rozmawiała z Agnieszką Napiórkowską – organizatorką wydarzenia i ks. Rafałem Woronowskim – diecezjalnym duszpasterzem kobiet.

Rozdziały (8)

1. Introdukcja gości i tematu

Magda Gorożankin-Masłocha przedstawia gościa i przedstawia temat XIII Diecezjalnej Pielgrzymki Kobiet.

2. Zakładanie kontekstu pielgrzymki

Magda wyjaśnia powstanie i cel pielgrzymki, podkreślając, że jest ona dla wszystkich kobiet, nie tylko matok.

3. Teologia pielgrzymki

Agnieszka Napiórkowska rozwija teologiczne aspekty pielgrzymki, skupiając się na dialogu i rozmowie.

4. Opis programu pielgrzymki

Magda i Agnieszka opisują szczegółowy program pielgrzymki, w tym miejsca startu i zakończenia, oraz stopnie uczestnictwa.

5. Hasło pielgrzymki i jej znaczenie

Agnieszka Napiórkowska omawia hasło pielgrzymki i jego wielokrotne znaczenie.

6. Rozważania nad hasłem pielgrzymki

Agnieszka i ks. Rafał Woronowski rozwijają temat hasła pielgrzymki, skupiając się na wysłuchaniu i relacjach międzyludzkich.

7. Podsumowanie i prośba o przygotowanie

Ksiądz Rafał Woronowski i Agnieszka Napiórkowska podsumowują program i prosią o przygotowanie do pielgrzymki, podkreślając znaczenie jej dla duchowości.

8. Zakończenie rozmowy

Magda Gorożankin-Masłocha podziękowuje za rozmowę i zaprasza na kolejne odcinki.

Szukaj w treści odcinka

Znaleziono 3 wyniki dla "Kościele"

To jest też dialog z Bogiem w Kościele i my chcemy w takim kluczu właśnie tę pielgrzymkę naszą przeżywać, bo rozpoczęty synod w naszej diecezji, który jest okazją do dialogu, okazją do tego, żeby porozmawiać i o Kościele,

Mamy tutaj możliwość taką, żeby w tym dialogu o Kościele i w Kościele też wymienić się pewnymi doświadczeniami i my do tego chcemy zaprosić Panie, aby mogły się tymi swoimi doświadczeniami wymieniać i mamy też nadzieję, że sama ta pielgrzymka

To ważna informacja dlatego, że ta godzina dwunasta jest tak jakby kolejnym punktem, na który możemy zaprosić te panie, które no właśnie nie chciałyby brać udziału w drodze ze względu na jakieś obawy związane z tą odległością, a godzina dwunasta nas wszystkich zbierze w kościele pod wezwaniem św. Bartłomieja