Mentionsy
Konkurs na proboszcza: REWOLUCJA????!!!
Arcybiskup lubelski ogłosił "Konkurs na proboszcza".Jakie są wady tego rozwiązania? Jakie zalety?Wrócimy też do tematu z poprzedniego odcinka, żeby wyjaśnić kwestię jednego Boga, wiary i doktryny. * * * WAKACJE Z TEOLOGIĄ!!! PORTUGALIA: https://grupy.misjatravel.pl/?h=X3GU7Q&powrot=https%3A%2F%2Fgrupy.misjatravel.pl%2FseminariumBINGEN: https://grupy.misjatravel.pl/?h=FB4GCZ&powrot=https%3A%2F%2Fgrupy.misjatravel.pl%2Fseminarium* * * SPOTKANIA TEOLOGICZNE: kursy dla każdego!!!Z humorem, bezpiecznie, w super atmosferze :-)Zajrzyj i sprawdź: panicogito.com.pl * * *#pp50 czyli Program Paryż 50 :-Dhttps://patronite.pl/app/fundraise/4hicAdBEPw3* * *Program - żeby mógł się pojawiać - POTRZEBUJE WSPARCIA. Możesz go udzielić na PATRONITE:https://patronite.pl/ReportazZwycinkowSwiataZapraszam i już teraz DZIĘKUJĘ!!! :-)To jest największe i najważniejsze, co możecie dla mnie zrobić!* * *Zapraszam również na:FB: https://www.facebook.com/ReportazZWycinkowSwiataIG: https://www.instagram.com/monikabialkowska_/
Szukaj w treści odcinka
I czy chrześcijanin może powiedzieć, że ja tak wierzę i mam w nosie, co na ten temat mówi teologia i dokumenty Kościoła i żadna teologia mnie nie przekona.
W tym opisie kręgów przynależności do Kościoła, że plan zbawienia obejmuje także tych, którzy uznają Stwórcę.
Ktoś napisał post, który zatytułował Pochwała Głupoty i pisał słusznie o zawinionej niewiedzy, takiej dotyczącej nauczania Kościoła, nauczania o antysemityzmie, o manipulacjach duchowych, o takim poglądzie, że mamy swoje prawdy i żadni naukowcy nie będą nam ich kwestionować.
Kiedy ktoś nam mówi, jak jest nauczanie Kościoła, jaka jest doktryna i na to jest odpowiedź, ja tak wierzę i nikt mnie nie przekona, że jest inaczej.
I spoko, nikt nikogo nie będzie przekonywał, ale jak ktoś wykłada doktrynę Kościoła, a Ty mówisz, ja w to nie wierzę,
no to albo trwasz w zawinionej głupocie, albo oddalasz się od Kościoła, bo Kościół jest wspólnotą wiary.
I w momencie, kiedy nie ma tej wspólnoty wiary, to nie ma Kościoła.
Tam na razie nie ma zainteresowanych, jak nie będzie, to je po prostu odwołam, ale to są dla mnie fascynujące kursy, bo jeden z nich dotyczy dawnych, starych encyklik, które są przedziwne, ciekawe, ale też pokazują, że nie wszystko, co się wydarzyło w historii Kościoła jest absolutnie natchnione.
No właśnie, no tak, ale like Phoenix, oczywiście, że człowiek we własnym sumieniu i wolności podejmuje decyzję, z czym się zgadza, a z czym nie, także z nauczaniem Kościoła.
No bo jeżeli się nie zgadzamy z nauczaniem Kościoła, to nie mówimy o sobie, że jesteśmy chrześcijanami czy katolikami i nie ma innego wyjścia.
Ja osobiście uważam, że nauczanie moralne, mogą mnie za to wykląć, to nie jest doktryna Kościoła.
To jest interpretacja doktryny Kościoła w określonym czasie, w określonym stanie wiedzy, jaką mamy.
Marcin pisze, myślę, że Franciszek tak surowo potraktował część traców, bo kwestionują doktrynę kościoła katolickiego.
Ale chodzi o taki obraz wspólnoty i takie rozumiane potrzeby, o takie nakreślenie obrazu kościoła lokalnego, tak jak to robią kardynałowie przed rozpoczęciem konklawy.
Ostatnie odcinki
-
Schizma nadchodzi!
22.06.2026 20:27
-
Biskupi nadal przeczekują!
19.06.2026 15:09
-
To on(a) rozliczy przestępstwa w Kościele!
15.06.2026 21:03
-
Papież po hiszpańsku z Gaudim w tle
08.06.2026 21:02
-
Z obrzeży Kościoła po raz drugi. Biskup anarchi...
01.06.2026 20:52
-
Encyklikę Leona napisało AI?
28.05.2026 20:45
-
Wspaniałe człowieczeństwo. Pierwsza encyklika L...
25.05.2026 20:35
-
Cnota kibicowania
19.05.2026 12:51
-
Konkurs na proboszcza: REWOLUCJA????!!!
14.05.2026 20:59
-
Papież z krwią na rękach (clickbait!)
07.05.2026 21:14